Ruszył przetarg na obsługę mediową TVP. Budżet ma wynieść 48,2 mln zł

TVP
TVP
Fot. Wikipedia

Telewizja Polska rozpoczęła przetarg na obsługę mediową jej kampanii. Do wzięcia jest budżet w wysokości blisko 48,2 mln zł netto, a umowa z wybraną agencją zostanie zawarta na rok.

Jak wynika z informacji Wirtualnemedia.pl, Przetarg TVP, wybrana przez TVP agencja będzie odpowiadać m.in. za planowanie i zakup mediów do kampanii TVP, za koordynację przygotowań, monitorowanie zgodności planów kampanii z ich realizacją oraz, w przypadku konieczności, rekomendacje zmian siły i natężenia kampanii w zależności od osiąganych celów.

Budżet TVP na zaplanowane działania ma wynieść 48 175 000,00 zł netto (bez VAT). Na kwotę tę składają się koszty zewnętrznego wykonania usług, w wysokości nie wyższej niż 47 mln zł netto oraz wynagrodzenie wybranej agencji z tytułu świadczenia usług (suma zryczałtowanego wynagrodzenia oraz dodatkowej premii pieniężnej), która nie może przekroczyć kwoty 1,175 mln zł.

Publiczny nadawca oczekuje od agencji biorących udział w przetarg opustów na zakup mediów, które nie mogą być niższe niż 91 proc. dla radia, 93 proc. – dla prasy, 92 proc. dla reklamy kinowej oraz 94 proc. dla reklam display w internecie.

Zwycięska agencja będzie obsługiwać mediowo TVP przez rok, nie wcześniej jednak niż od 1 października tego roku. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata 500 tys. zł wadium. Zainteresowane agencje mogą składać oferty do 24 sierpnia.

Obecnie planowaniem i zakupem mediów do kampanii TVP zajmuje się Sigma Bis, agencja należąca do Orlenu i PZU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *