„Rzeczniczka” – powieść o dziwactwach urzędników

Rzeczniczka

Rzeczniczka

„Rzeczniczka” autorstwa Aleksandry Żuberek-Śmierzyńskiej – to powieść obyczajowa z wątkami political-fiction, kryminalnymi i historycznymi. Jej akcja dzieje się we współczesnym Opolu.

Autorka ukazuje dziwactwa urzędników, miażdżącą siłę plotek i groźby przełożonych, z którymi musi się zmierzyć bohaterka powieści. Ta – nieświadomie wplątuje się w niebezpieczny wątek z mniejszością narodową w tle, a za sprawą tajemniczej kobiety z obrazu trafia na rodzinne tajemnice sprzed wieku, które miały pozostać w ukryciu.

To wszystko dzieje się w Opolu, z jego pogmatwaną i bolesną historią, która wraca jak bumerang, aby opowiedzieć jej kolejną wersję.

Aleksandra Żuberek-Śmierzyńska – polonistka, która ukończyła Uniwersytet Opolski i chwilę później rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta Opola, gdzie pracuje już 14 lat. Od stanowiska sekretarki wiceprezydenta, przez Biuro Prasowe do Działu Promocji, gdzie obecnie jest głównym specjalistą. Na co dzień próbuję połączyć proceduralne myślenie typowego urzędnika z kreatywnością marketingowca. Dba o wizerunek miasta, które wybrała podczas studiów i pokochała jak swoje.

Powieści pisała od podstawówki, długopisem w zeszytach, a później przepisywała u dziadków na starej maszynie. Za namową znajomych wróciła do rzemiosła, zaopatrzona w laptop i miłość do Opola. Nie wyobraża sobie innego tematu do pisania, niż to miasto – pełne sprzeczności, trudnej historii, od której nie można uciec i wspaniałych miejsc, do których warto wracać.

„Rzeczniczka“ to debiutancka powieść Aleksandry Żuberek-Śmierzyńskiej. Kolejna powieść już powstaje.

Książka, wydana przez Wydawnictwo Igi Media, która ukazała się także jako e-book oraz audiobook (czyta Magdalena Szybińska), do nabycia na stronie www.wydawnictwo.igimedia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *