Sąd: dziennikarz TVP musi usunąć wpis na Twitterze o „końskim zdrowiu” i „defraudacji” Romana Giertycha

Waga - symbol sprawiedliwości
Waga - symbol sprawiedliwości
Fot. Unsplash

Sąd nakazał usunąć na Twitterze wpis Michała Adamczyka o Romanie Giertychu mówiący o „zemdleniu na zawołanie” i „defraudacji na 92 mln zł”. Jest to odpowiedź na pozew mecenasa z grudnia ubiegłego roku.

O decyzji Sądu Okręgowego Warszawa-Praga poinformował na Twitterze Roman Giertych, który pozwał prowadzącego „Wiadomości” TVP 1 za wpis z grudnia 2020 roku o następującej treści:

Adamczyk nawiązał w ten sposób do przeszukania, jakie Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło w domu i kancelarii Romana Giertycha w października 2020 r. W grudniu Sąd Rejonowy w Poznaniu uznał tą rewizję CBA za bezprawną.

W odpowiedzi na wpis Adamczyka Giertych zapowiedział pozwanie go za naruszenie dóbr osobistych. Teraz Sąd Okręgowy Warszawa-Praga 4 maja nie tylko nakazał dziennikarzowi TVP usunięcie z Twittera wpisu z 6 grudnia, ale również zakazał Adamczykowi przez rok publikować informacji, zakładających jakoby Giertych dokonał jakiejkolwiek „defraudacji środków pieniężnych i przyjęcia wielomilionowych korzyści finansowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *