Salezjanie w Polsce dla Ukrainy

Ukraina
Ukraina
Fot. Unsplash

Salezjanie w Polsce już 24 lutego, tj. w dniu rozpoczęcia ataków na Ukrainę, rozpoczęli w swoich placówkach liczne zbiórki na pomoc humanitarną dla ofiar działań wojennych.

W ramach wsparcia przekazują na granicę oraz bezpośrednio do placówek salezjańskich na Ukrainie: leki, środki higieniczne i medyczne, generatory prądu, koce, żywność oraz to wszystko, co jest niezbędne. Pierwsze transporty dotarły już na miejsce, w przygotowaniu są kolejne.

Pomoc jest udzielana za pośrednictwem salezjanów i sióstr salezjanek pracujących na Ukrainie, którzy nie opuścili kraju w tym trudnym czasie.

Salezjanie w Polsce udzielają schronienia licznym uchodźcom z Ukrainy oraz studentom pochodzącym z innych krajów, którzy uciekają przed wojną przez Polskę.

Wolontariusze w kraju włączają się w pomoc w prowadzonych zbiórkach, w segregowaniu i rozdzielaniu darów, w przyjmowaniu uchodźców oraz w transporcie osób i rzeczy na Ukrainę. Ponadto są organizowane zajęcia i opieka nad dziećmi pochodzącymi z Ukrainy, celem ułatwienia adaptacji w nowej rzeczywistości w Polsce.

Więcej nt. udzielanej pomocy dla Ukrainy oraz podejmowanych działań przez salezjanów w Polsce można przeczytać na naszych stronach internetowych:

Pomoc dla Ukrainy:

https://misjesalezjanie.pl/ukraina/

https://swm.pl/projekty/wojna-strach-cierpienia-pomoz-mieszkancom-ukrainy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *