Sindbad łączy siły z europejską siecią Eurolines

Bogdan Kurys (Sindbad Sp. z o.o.) oraz Hugo Roncal (Transdev Eurolines SA)
Bogdan Kurys (Sindbad Sp. z o.o.) oraz Hugo Roncal (Transdev Eurolines SA)

27 czerwca 2018 roku w Paryżu, firmy Sindbad Sp. z o.o. z Opola (Polska) i Transdev Eurolines SA z Nanterre (Francja) podpisały umowę, na mocy której Sindbad Sp. z o.o. staje się jedynym uprawnionym do posługiwania się nazwą Eurolines na terenie Polski.

Obie firmy współpracują ze sobą od 1 marca 2017 roku w zakresie wzajemnej sprzedaży biletów autokarowych, dalszym krokiem umocnienia współpracy jest umowa na korzystanie ze znaku Eurolines, którego właścicielem na terenie Polski jest francuski Transdev Eurolines SA.

Na stronie internetowej www.eurolines.pl dostępna będzie oferta połączeń realizowanych przez obie firmy, Transdev Eurolines na liniach wewnątrz Francji oraz liniach międzynarodowych realizowanych przez Eurolines Francja, a także połączeń realizowanych przez Sindbad Sp. z o.o. na liniach międzynarodowych będących w ofercie platformy Sindbad.

Od września nowe oklejenie autokarów

Na mocy zawartej umowy na wszystkich autokarach Sindbada umieszczone zostanie logo „Partner of Eurolines”, tym samym do grona floty Eurolines dołączy ponad 300 autokarów realizujących regularne połączenia autokarowe z Polski do 28 krajów w Europie.

Sindbad jest polską firmą – największym w kraju przewoźnikiem autokarowym na trasach zagranicznych. Aktualnie w skład platformy Sindbad wchodzi 27 przewoźników realizujących własne linie międzynarodowe oraz grupa ponad 30 przewoźników realizujących przewozy jako podwykonawcy Sindbada. Łącznie grupa posiada flotę ponad 300 autokarów. Firma oferuje przejazdy do 28 krajów w Europie, a obsługiwane trasy obejmują ponad 700 przystanków. W tym roku Sindbad świętuje 35 lecie działalności.

Transdev jest wiodącym światowym dostawcą usług mobilności i wspiera władze transportu publicznego we wszystkich działaniach, począwszy od fazy przedprojektowej, przez pomoc w zarządzaniu projektami i codzienną eksploatację sieci transportu publicznego. Z 82 000 pracowników w 19 krajach grupa eksploatuje 43 300 pojazdów i 22 sieci tramwajowe. W 2017 roku Transdev miał obrót w wysokości 6,6 miliarda euro. Transdev jest jedynym właścicielem Transdev Eurolines SA, firmy świadczącej usługi międzynarodowych przewozów długodystansowych do ponad 1 500 miejsc docelowych w 25 krajach w Europie i Maroku pod marką Eurolines, a także francuskich połączeń krajowych pod marką Isilines.

– Jesteśmy dumni, że firma Sindbad staje się członkiem dużej rodziny przewoźników z logo EUROLINES. Dzięki tej współpracy będziemy mogli zaoferować klientom w całej Europie możliwość przejazdu autokarami z rozpoznawalnym znakiem Partner of Eurolines, na wielu trasach do/z Polski. Uważam, że współpraca ta przyniesie wiele korzyści zarówno dla nas jak i naszego francuskiego partnera – mówi Bogdan Kurys, wiceprezes zarządu Sindbad Sp. z o.o.

– Cieszymy się z Transdev Eurolines może być partnerem firmy Sindbad, która podziela nasze wartości w zakresie dbałości o klienta i doskonałości operacyjnej, aby wspólnie budować ogólnoeuropejską sieć połączeń autokarów dalekobieżnych z korzyścią dla naszych wspólnych klientów – mówi Hugo Roncal, dyrektor zarządzający Transdev Eurolines SA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *