Skarga Solidarnej Polski na Polskie Radio. KRRiT wszczęła postępowanie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Fot. https://www.gov.pl/web/krrit/dla-mediow

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zajmie się skargą złożoną przez Jacka Ozdobę, rzecznika prasowego Solidarnej Polski, na nierówne traktowanie ugrupowań politycznych w programach Polskiego Radia.

Na środowym posiedzeniu przewodniczący Krajowej Rady Maciej Świrski poinformował członków KRRiT o wpłynięciu skargi posła Jacka Ozdoby i wszczęciu postępowania w tej sprawie – przekazała mediom Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT. Dodała, że zarzuty Jacka Ozdoby to nierówne traktowanie ugrupowań politycznych w programach Polskiego Radia, brak zaproszeń dla przedstawicieli Solidarnej Polski i niewywiązywanie się Polskiego Radia z obowiązków nadawcy publicznego.

W piśmie Ozdoby do przewodniczącego KRRiT, którego treść ujawniła Interia.pl, czytamy, iż: „Polityka zamkniętych drzwi uskuteczniania przez kierownictwo Polskiego Radia, jeśli zostanie utrzymana, może prowadzić do powrotu ducha braku przestrzegania wolności słowa z lat 2007-2015, gdzie autocenzura i marginalizowanie konserwatystów było immanentną cechą systemu medialnego”. Dlatego Ozdoba poprosił Macieja Świrskiego o podjęcie kroków prawnych, które – jak napisał – dadzą kres niebezpiecznym i antypaństwowym praktykom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *