Skargi na TVN 24 za brak reakcji na wypowiedź Frasyniuka o żołnierzach

Władysław Frasyniuk
Władysław Frasyniuk
Władysław Frasyniuk był gościem niedzielnych „Faktów po Faktach” (screen YouTube.com/Watchman)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała dziewięć skarg na nadawcę TVN 24 za brak reakcji prowadzącego niedzielne wydanie „Faktów po Faktach” Grzegorza Kajdanowicza na słowa Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach.

Władysław Frasyniuk był gościem niedzielnego wydania „Faktów po Faktach” w TVN 24. „Mam wrażenie, że to wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi. Tak nie postępują żołnierze. Śmiecie po prostu, to nie są ludzkie zachowania, trzeba mówić wprost” – powiedział Frasyniuk o żołnierzach pełniących służbę na granicy z Białorusią. Prowadzący wydanie Grzegorz Kajdanowicz nie zareagował na słowa Frasyniuka, zdziwił się natomiast, że nie chcą ujawniać swoich danych osobowych.

Po szerokiej krytyce słów Frasyniuka i braku reakcji Kajdanowicza, redakcja TVN24 wystosowała oświadczenie, w którym wyrażono „ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program”.

Ponadto, jak donosi portal WirtualnaPolska, do KRRiT wpłynęło dziewięć skarg od osób prywatnych, które dotyczą braku reakcji prowadzącego audycję na wypowiedź godzącą w dobre imię polskich żołnierzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *