Staycation – zmienny krajobraz podróży

Staycation

Staycation

Google stara się podpowiedzieć na pytania, jak prowadzić marketing turystyczny we wciąż zmieniającym się krajobrazie podróżowania oraz jak nadążać za podróżującymi.

Iva Kutle Škrlec i Patrick Haller – eksperci ds. marketingu i turystyki Google doradzali podczas wirtualnych targów ITB Berlin NOW 2021, jak promować kierunki turystyczne w czasie pandemii.

Uczestnicy tegorocznych targów berlińskich, organizowanych wirtualnie za pośrednictwem platformy ITB NOW mogli się dowiedzieć, jak zmieniły się potrzeby i wymagania podróżnych w czasach Covid-19 i jakie narzędzia służą do ustalenia zmieniających się zachowań.

Istotne jest, czy destynacje turystyczne przechorują ten okres, czy wykorzystają pandemię jako szansę, czy też elastycznie zareagują na te zmiany.

Staycation

Natomiast usystematyzowane informacje dotyczące rokrocznych zmian w turystyce oraz prognozy mówiące o jej przyszłości to podczas ITB Berlin ciągła domena IPK International, z niestrudzonym Rolfem Freitagiem w charakterze prelegenta.

Wyniki badania obejmującego 500 tysięcy wywiadów przeprowadzonych w IPK World Travel Monitor wraz z planem działania zmierzającymi do globalnego ożywienia turystyki międzynarodowej to niezbędne narzędzie decyzyjne dla destynacji turystycznych na całym świecie.

Staycation

Do obu materiałów warto zaglądać ustalając plany i budżet na kolejny okres – już po zakończeniu pandemii Covid-19.

Google: https://bit.ly/3cSTYN1
IPK: https://bit.ly/3vFUA18

opr. Agnieszka Nowak, Leszek Nowak, www.2ba.pl
fot. www.itb-now.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *