Stowarzyszenie Polskich Mediów podpisało porozumienie o współpracy z Nigeryjskim Związkiem Dziennikarzy

Przewodniczący NUJ Shuaibu Usman Leman i prezes SPM Marek Traczyk.
Przewodniczący NUJ Shuaibu Usman Leman i prezes SPM Marek Traczyk.
Przewodniczący NUJ Shuaibu Usman Leman i prezes SPM Marek Traczyk.

Nigeryjski Związek Dziennikarzy (NUJ) i Stowarzyszenie Polskich Mediów (SPM) podpisały  porozumienie w sprawie powołania Domu Dziennikarzy, który ma wspierać współpracę medialną pomiędzy Nigerią i polskimi dziennikarzami. 

Memorandum zostało formalnie podpisane przez przewodniczącego Nigeryjskiego Związku Dziennikarzy dra Christophera Isiguzo i prezesa Stowarzyszenia Polskich Mediów Marka Traczyka.

– Porozumienie Nigeria-Polska Izba Dziennikarzy to mechanizm powołany wspólnie przez Nigeryjski Związek Dziennikarzy i Stowarzyszenie Polskich Mediów w celu promowania wymiany i współpracy pomiędzy dziennikarzami z Nigerii i Polski. Do udziału serdecznie zapraszamy także instytucje stowarzyszone z innych krajów – powiedział sekretarz krajowy NUJ, Shuaibu Usmana Lemana. – Nigeria-Polska Izba Dziennikarzy wzmocni współpracę międzyregionalną Nigerii z krajami Europy Środkowo-Wschodniej, aby wspólnie promować wymianę i współpracę pomiędzy dziennikarzami z Nigerii, Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej – dodał przedstawiciel NUJ.

– Stowarzyszenie Polskich Mediów jest gotowe udzielić wsparcia i pomocy dziennikarzom nigeryjskim przebywającym na stałe lub czasowo w Polsce, a Nigeryjski wiązek Dziennikarzy jest gotowy udzielić wsparcia i pomocy polskim dziennikarzom przebywającym na stałe lub czasowo w Nigerii – zadeklarował z kolei Marek Traczyk, prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów. – Organizacje prasowe obu krajów są gotowe aktywnie organizować dwustronne i wielostronne seminaria, szkolenia i wymiany, wystawy zdalnie i stacjonarnie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziennikarzy z innych krajów – podkreślił Marek Traczyk.

Porozumienie było jednym z najważniejszych punktów trwającego Forum Dziennikarzy „Pasa i Szlaku”, które odbywa się w Pekinie w Chinach, a uczestniczą w nim przedstawiciele ponad 80 związków i stowarzyszeń dziennikarzy z sześciu kontynentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *