Święto Toruńskiego Piernika 2017

Tegoroczne Święto Toruńskiego Piernika, które odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia w Toruniu, to unikatowy w skali kraju festiwal kulinariów i kultury, w którego programie każdy znajdzie coś dla siebie. Na odwiedzających czekają pokazy kulinarne znanych szefów kuchni – Pascala Brodnickiego, Maliki Szyc-Juchnowicz oraz Sebastiana Olmy, międzynarodowe warsztaty piernikarskie, Międzynarodowy Zlot Foodtrucków, liczne atrakcje dla najmłodszych, koncerty znanych polskich i zagranicznych zespołów, pokazy sportowe w wykonaniu najlepszych instruktorów, a przede wszystkim niezwykła atmosfera miasta, które każdego roku przyciąga ponad 2 miliony turystów.

Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A., przy współpracy z Urzędem Miasta Torunia oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przygotowała idący z duchem czasu i zgodny z trendami, wypełniony atrakcjami program Święta, odkrywający nowe oblicze Toruńskiego Piernika, który 11 i 12 sierpnia będzie głównym bohaterem kulinarnego festiwalu. Formuła Święta Toruńskiego Piernika oddaje charakter miasta, które w wyjątkowy sposób łączy historię z nowoczesnością.

Przez dwa sierpniowe dni Organizatorzy zaproszą zatem nie tylko na przechadzkę ulicami Starego Miasta, ale i do udziału w wyjątkowej imprezie, która skradnie serca nie tylko miłośników kulinariów, smakoszy piw rzemieślniczych i lodów molekularnych, ale również fanów nowoczesnej i alternatywnej muzyki, wielbicieli fitness i zumby, a także najmłodszych. Atrakcje zapewnią rozrywkę całym rodzinom i wszystkim osobom ceniącym dobrą zabawę w wyjątkowym otoczeniu – na Błoniach Nadwiślańskich w pobliżu toruńskiej Starówki.

Kontynuujemy nowe spojrzenie na Święto Toruńskiego Piernika – mówi Jakub Kopczyński, Marketing Manager Fabryki Cukierniczej KOPERNIK S.A. Pamiętamy o długiej i niezwykłej historii Toruńskiego Piernika, o wspaniałym dziedzictwie kulturowym w postaci wszystkich związanych z nim legend, ale jednocześnie pragniemy też ukazać jego współczesne, kulinarne i kulturalne oblicze. To wydarzenie bez precedensu w Polsce, gdzie nowoczesność przeplata się z tradycją, a wszystko okraszone jest niepowtarzalnym smakiem naszych Pierników.

Uroczyste otwarcie Święta Toruńskiego Piernika będzie mieć miejsce w piątek, 11 sierpnia, o godz. 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika mieszczącym się na Starym Mieście przy ul. Strumykowej 4, gdzie publiczności zaprezentowany zostanie m.in. projekt artystyczny „Cud-Miód”. Na pozostałe atrakcje organizatorzy zapraszają na Błonia Nadwiślańskie, gdzie jeszcze tego samego wieczora w ramach Międzynarodowego Zlotu Foodtrucków będzie można spróbować przysmaków od około 25 ekip z Polski i zagranicy, a w Alei Piw Rzemieślniczych posmakować zimnego, regionalnego piwa. Tego samego dnia odbędą się także koncerty irlandzkiego zespołu My Fellow Sponges i hip-hopowego duetu Łona i Webber.
Drugi dzień Święta, sobota, 12 sierpnia, obfitować będzie w okazje do świetnej zabawy. Muzeum Toruńskiego Piernika przygotowało wyjątkową atrakcję w postaci możliwości wypieczenia własnych pierników pod okiem Mistrzów Piernikarskich z Fabryki Cukierniczej Kopernik S.A. Prócz tego, przed Muzeum odbędzie się Piernikowe Laboratorium w formie pokazów i warsztatów piernikarskich oraz Międzynarodowy Plener Artystyczny „Galaktyka Piernika”, w ramach którego powstanie piernikowe dzieło przestrzenne z okazji obchodów wpisania toruńskiej Starówki na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Najwięcej atrakcji czekać będzie na Błoniach Nadwiślańskich, gdzie zaplanowano połączone z degustacją pokazy kulinarne Pascala Brodnickiego, Maliki Szyc-Juchnowicz i zwycięzcy programu Top Chef, Sebastiana Olmy, którzy z pewnością zaskoczą kunsztem kulinarnym! W strefie gastronomicznej pojawi się kawiarnia „U Mistrza Piernikarskiego”, gdzie skosztować będzie można deserów przygotowanych na bazie pierników z Fabryki Cukierniczej Kopernik S.A. Dla wielbicieli fitnessu i zumby przygotowano szereg treningów z najlepszymi polskimi instruktorami, w tym z Piotrem Łukasiakiem, trenerem polskich gwiazd. Najmłodsi będą mieć do dyspozycji rozbudowaną strefę edukacyjno-warsztatową i moc atrakcji w postaci choćby Escape Roomu, profesjonalnej, bezpiecznej ścianki wspinaczkowej, czy specjalnie sprowadzonej, ogromnej karuzeli weneckiej, która wywoła uśmiech na twarzy każdego widza. Dla zgromadzonej publiczności, w ramach Otwartej Sceny Muzycznej, na mniejszej scenie w pobliżu strefy foodtrucków wystąpią soliści i zespoły, a całe Święto Toruńskiego Piernika 2017 w sobotni wieczór uwieńczą koncerty Korteza i formacji Fisz Emade Tworzywo.

Więcej informacji nt. Święta Toruńskiego Piernika 2017 znajduje się na stronie www.swietopiernika.pl oraz na stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Święto Toruńskiego Piernika 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *