Chongqing i Syczuan, znajdujące się w południowo-zachodnich Chinach, zorganizowały cykl wydarzeń promujących swoje dziedzictwo kulturowe i atrakcje turystyczne. Kampania online wykorzystuje krótkie filmiki tematyczne, kreatywne grafiki i animacje.
Leżący u ujścia rzeki Chongqing jest jednym z czterech miast wydzielonych Chińskiej Republiki Ludowej. Powstał po wydzieleniu z terytorium prowincji Syczuan w 1997 roku.
Ośrodek gospodarczy, handlowy i kulturalno-naukowy, z rozwiniętym hutnictwem żelaza, stali, aluminium, przemysłem elektromaszynowym, chemicznym, materiałów budowlanych, włókienniczym, obuwniczym i spożywczym. Chongqing to także ważny port lądowy nad Jangcy. Niedaleko od jego wschodnich krańców kończy się zbiornik zalewowy Zapory Trzech Przełomów.
W latach od 1941 do 1948 roku znajdował się tam Tymczasowy Rząd Korei na uchodźstwie, która była okupowana przez Japonię od 1910 roku. Wcześniej rząd znajdował się w Szanghaju, lecz po zajęciu tego miasta przez wojska japońskie został przeniesiony do Chongqingu.
W epoce Qin, w III wieku p.n.e. miasto było stolicą królestwa Ba. W epoce Tang miasto nosiło nazwę Yuzhou, w skrócie Yu. Cesarz z dynastii Song, Zhao Dun, przemianował je na Chongqing co oznacza Bliźniacze Szczęście.
Prowincja Syczuan jest trudnodostępnym i w dużej części bezludnym terenem, jednak przyciąga turystów atrakcyjną stolicą i niesamowitym krajobrazem, w otoczeniu przepięknej Wyżyny Południowo-Wschodniej i krain Cinling, Nan-Shan, czy Kunlun.
Historia Syczuanu sięga wielu wieków p.n.e., kiedy za czasów dynastii Shang (1600-1100 p.n.e.) zostały połączone dwa królestwa: zachodnie Shu i wschodnie Ba.
Stolicą regionu jest nowoczesne Chengdu, miasto zbudowano w 326 r. p.n.e.
Z ponad 14-sto milionową populacją i łączną powierzchnią 12.400 kilometrów kwadratowych, jest dynamicznie rozwijającym się centrum gospodarczym i kulturalnym. To miasto z licznymi relikwiami historycznych, bogate w zasoby naturalne oraz zapleczem kulturalno – rozrywkowym.
źródło: Silk Road Poland