Szokujące wypowiedzi Pietrzaka i Króla na temat imigrantów. Marki wycofują się z TV Republika

TV Republika
TV Republika
Fot. Screen/https://twitter.com/TomaszSakiewicz/status/1742606389095141517

IKEA Polska i mBank wycofują się z emisji spotów w TV Republika po wypowiedziach Jana Pietrzaka i Marka Króla na temat imigrantów.

Najpierw w niedzielę Jan Pietrzak podczas rozmowy na temat imigrantów sugerował umieszczanie uchodźców w barakach po niemieckich obozach koncentracyjnych w Polsce. „Mam okrutny żart z tymi imigrantami, że oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince, w Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców. I tam będziemy (…) tych imigrantów, wpychanych nam nielegalnie przez Niemców, ponieważ nielegalni nie są ci ludzie, którzy uciekają do lepszego świata” – dowodził Pietrzak.

W reakcji na jego słowa we wtorek Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo. Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski wydał z kolei polecenie rozpoczęcia postępowania sprawdzającego.

Natomiast Marek Król w środę po południu w czasie dyskusji o rozwiązań proponowanych przez władze Unii Europejskiej w zakresie migracji, opisał, co jego zdaniem należy zrobić z imigrantami, którzy zostaną przymusowo przeniesieni do Polski, ale nie chcą tu być. „Prosty sposób: to należy im czipy tak jak się pieskom zakłada, a tańsze jest oczywiście numery na lewej ręce wytatuować i wtedy łatwo się ich znajdzie” – stwierdził były naczelny „Wprost”.

Niezgodę na te słowa wyraziła cała stacja należąca do Tomasza Sakiewicza: „Głęboko nie zgadzamy się z wypowiedzią red. Marka Króla wygłoszoną na naszej antenie” – czytamy na twitterowym koncie TV Republika oraz prywatnym koncie Sakiewicza.

Po wypowiedziach Pietrzaka i Króla dwie marki ogłosiły wycofanie swoich budżetów z TV Republika. Najpierw, punktowana przez internautów, zrobiła to IKEA. – Pakiet kupuje się w całości, zatem nie byliśmy świadomi zmiany oferty. Od jutra nie będzie już naszych reklam w Tv Republika – tłumaczyła marka.

Także mBankowi zwrócono uwagę na wypowiedzi Pietrzaka i Króla w TV Republika na temat imigrantów. – Nie wspieramy działań tej stacji, dlatego wstrzymaliśmy emisję reklam za jej pośrednictwem – poinformował bank.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *