Tak świętowaliśmy Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Z inicjatywy Warszawskiej Izby Gospodarczej po raz pierwszy doszło do wirtualnego połączenia się Polek i Polaków rozsianych po całym świecie, którzy 2 maja razem odśpiewali nasz hymn państwowy.

Naprawdę byliśmy tego dnia jedną, wielką rodziną! Podczas wyjątkowego wydarzenia ponad 300 osób z około 30 krajów i terytoriów z całego świata świętowało razem Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Za pomocą komunikatora AVAYA połączyliśmy się online, aby wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Ubrani w tradycyjne stroje, w towarzystwie rodzin, powiewając polskimi flagami intonowaliśmy razem: „Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy.” Tego nam było trzeba – powiewu optymizmu i nadziei w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii.

Marek Traczyk – prezes zarządu Warszawskiej Izby Gospodarczej, inicjator wspólnego śpiewania podziękował za przesłane po spotkaniu propozycje. „ Jesteście bardzo pomysłowi. To bardzo cieszy, to buduje więź! Czekamy na Wasze dalsze opinie i sugestie, które pomogą wypracować najlepszą formę stałej łączności” powiedział na zakończenie spotkania.

Jedno wirtualne spotkanie, a jak wiele dało radości, ile powstało dobrej energii! Planujemy realizować tego typu wydarzenia regularnie.

Przekazujemy podziękowania dla organizacji polonijnych na całym świecie, które dołączyły do inicjatywy i włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia. W sposób szczególny dziękujemy:

  • Teresie Sygnarek, Prezes Światowego Stowarzyszenia Mediów Polonijnych
  • Teresie Berezowskiej z Rady Polonii Świata w Kanadzie
  • dr Krystynie Krzekotowskiej ze Światowego Kongresu Polaków
  • Związkowi Polaków we Włoszech
  • Związkowi Polaków na Ukrainie, w Kazachstanie, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Francji i Wielkiej Brytanii

Dziękujemy również firmie AVAYA, członkowi Warszawskiej Izby Gospodarczej, za nadzorowanie połączenia. Przedstawiciele firmy z kilku krajów czuwali nad prawidłowym przebiegiem transmisji. Specjalnie dla WIG została aktywowana możliwość jednoczesnego połączenia do 1000 osób. Tyle nas będzie następnym razem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *