TAURON sponsorem polskiego sportu

TAURON konferencja prasowa

TAURON konferencja prasowa

19 lipca 2023 w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowej umowie sponsorującej polski sport.

Poinformowano, że zgodnie z umową spółka TAURON staje się nowym sponsorem strategicznym i tytularnym Polskiego Związku Gimnastycznego, Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich oraz Aeroklubu Polskiego.

Gospodarzami spotkania byli Prezes PKOL Radosław Piesiewicz i Viceprezes Tomasz Poręba. Uczestnikami konferencji byli Panowie Prezesi wspomnianych związków: Leszek Blanik , Mirosław Minkina, Bartosz Pisarek, Jerzy Makula oraz Prezes TAURON Polska Energia S.A. Paweł Szczeszek.

– Rozpoczęliśmy proces systemowej zmiany finansowania i rozwoju polskiego sportu. Cieszę się ogromnie, że TAURON dołącza do Rodziny Olimpijskiej. Jestem przekonany, że wspólnie wesprzemy budowę potęgi takich związków, jak Polski Związek Gimnastyczny, Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Aeroklubu Polskiego oraz ligi i Związku Hokeja na Lodzie. Dziękuję za zaufanie zarządowi spółki i witam TAURON wśród partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Grupa TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największy dystrybutor energii elektrycznej. Koncern dostarcza energię do ponad 5,5 miliona klientów. Od czterech lat firma prowadzi Zielony Zwrot, który oznacza głęboką transformację w kierunku odnawialnych źródeł energii poprzez inwestycje w farmy wiatrowe i elektrownie fotowoltaiczne.

W ramach umowy sponsorskiej TAURON Polska Energia S.A. otrzymuje m.in. prawa do używania tytułów: „Sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024”, „Sponsora Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Ganwon 2024”, „Sponsora Polskiego Komitetu Olimpijskiego” oraz „Sponsora Polskiego Ruchu Olimpijskiego”.

Grupa TAURON angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna.  Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *