ITB Berlin 2024: Piotr Borys: Polska turystyka wraca do stanu sprzed pandemii

Piotr Borys

Piotr Borys

Targi ITB Berlin, to największe i najbardziej prestiżowe targi turystyczne na świecie, o globalnym i ponad regionalnym charakterze.

Według organizatorów, podczas tegorocznej edycji, na powierzchni 150 tysięcy metrów kwadratowych (90 procent całej dostępnej powierzchni wystawienniczej), zaprezentuje się 5500 wystawców, w tym Polska. Jak co roku organizatorem Polskiego Stoiska Narodowego na targach ITB Berlin jest Polska Organizacja Turystyczna.

W tym roku Polska stawia na miasta. Obecne jest Mazowsze z Warszawą, Małopolska z Krakowem, Dolny Śląsk z Wrocławiem, Lubelskie z Lublinem, a także Śląsk, województwa Opolskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie i Warmińsko-Mazurskie oraz miasta samodzielne: Bydgoszcz, Gdańsk, Łódź, Poznań i Sopot.

Sporą część Polskiego Stoiska Narodowego zajmują biura podróży specjalizujące się w organizowaniu przyjazdów i pobytu w Polsce zagranicznym turystom oraz hotelarze.

To właśnie przy polskim stoisku spotkaliśmy Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Piotra Borysa, który odpowiedział nam na pytanie: Czy polska turystyka podnosi się z kolan?

Według Piotra Borysa branża turystyczna wraca do stanu sprzed pandemii. Dzięki odblokowaniu funduszy z KPO, sektor zasili 1,3 mld złotych, które trafią do 3 800 podmiotów. W życie mają wejść także nowe regulacje związane między innymi z wynajmem krótkoterminowym czy przewodnikami górskimi.

Ministerstwo zaprasza przedstawicieli branży do dialogu przy pracach nad strategią rozwoju polskiej turystyki.

Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi Piotra Borysa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *