Telewizja Dziewcząt i Chłopców: Historia niczym baśń z innego świata

Telewizja Dziewcząt i Chłopców: Historia niczym baśń z innego świata

Telewizja Dziewcząt i Chłopców:  Historia niczym baśń z innego świata

„Telewizja Dziewcząt i Chłopców 1957-1993. Historia niczym baśń z innego świata” Sławomira W. Malinowskiego to książka niezwykła. Bogato ilustrowana, przywołuje z przeszłości najpiękniejsze programy Telewizji Polskiej adresowane do dzieci i młodzieży oraz ich akcje w których brały udział miliony dziewcząt i chłopców z całej Polski.

W wielu wzbudzi piękne wspomnienia, szczery uśmiech, tęsknotę za minionym dzieciństwem. Ta książka uczy, bawi i… wzrusza. Przepojona jest empatią, szacunkiem do innych, bezinteresownością. Jest wyjątkowa również dlatego, że po brzegi wypełnia ją dobroć i piękne uczynki dzieci płynące z głębi serca. A to dzisiaj raczej niespotykane.

Książkę tę można polecić nie tylko byłym widzom „Ekranu z Bratkiem”, „Klubu Pancernych”, „Niewidzialnej Ręki”, „Zwierzyńca” i wielu, wielu innych, ale także pedagogom i rodzicom. Jak zaznaczył w swej recenzji prof. UKW dr hab. Przemysław Paweł Grzybowski: Mimo że autor nie jest pedagogiem i nie powołuje się na literaturę pedagogiczną, można uznać jego monografię za jedną z najważniejszych książek pedagogicznych ostatnich lat i polecić jej lekturę nie tylko miłośnikom wspomnień, ale także pedagogom, nauczycielom, studentom, rodzicom i tym wszystkim, którzy poszukują dobrych wzorców edukacji.

Na zakończenie wstępu do książki Sławomir Malinowski napisał: Drogi Czytelniku, wybacz brak skromności, ale dla wielu – być może, i dla Ciebie – będzie to książka niezwykła. Nie tylko dlatego, że dzięki niej wyruszysz w podróż do krainy dzieciństwa. Również nie dlatego, że przeczytasz o jednej z najpiękniejszych kart Telewizji Polskiej; i nie tylko dlatego, że po brzegi wypełniona jest dobrocią, przyjaźnią i szacunkiem do innych. Po prostu w tej książce odnajdziesz siebie, swoich rodziców lub dziadków. Odnajdziesz brata lub siostrę, kolegę z bloku, koleżankę z podwórka, kumpli z klasy czy sympatię z wakacji. Właśnie dlatego. Bo to książka o Tobie.

 

Oficyna Wydawnicza "Impuls"Oficyna Wydawnicza „Impuls”
31-831 Kraków, ul. Fatimska 53B
tel. +48 12 422 41 80, e-mail: impuls@impulsoficyna.com.pl
www.impulsoficyna.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *