Telewizor coraz częściej służy Polakom do oglądania serwisów streamingowych

Mężczyzna z pilotem przed telewizorem

Mężczyzna z pilotem przed telewizorem

Co czwarte gospodarstwo w Polsce korzysta z płatnych treści streamingowych – wynika z najnowszego badanie firmy Nielsen Media.

Telewizor w domu ma blisko 97 proc. gospodarstw domowych w Polsce, a 65 proc. z nich płaci za dostęp do telewizji, korzystając z platform satelitarnych, kablówek czy IPTV. Telewizja linearna jest też oglądana na żywo na różnych urządzeniach przez 7 proc. gospodarstw domowych – pokazuje raport Nielsen Media, omawiany przez Wirtualne Media.

Najczęściej Polacy deklarują, że mają w domu jeden telewizor (81 proc. odpowiedzi), niemal co piąte gospodarstwo posiada dwa odbiorniki lub więcej (19 proc.). Treści chętnie oglądamy też na smartfonach – dostęp ma 73 proc. gospodarstw telewizyjnych – oraz komputerach czy laptopach (67 proc. ankietowanych zadeklarowało ta opcję).

Rośnie popularność serwisów streamingowych

Telewizor służy też coraz częściej nie do oglądania telewizji linearnej, ale korzystania z serwisów streamingowych czy grania w gry komputerowe.

W 2020 roku 15 proc. gospodarstw telewizyjnych zadeklarowało, że wykorzystuje swój telewizor to oglądania treści VOD – to prawie dwa razy więcej niż w 2019 roku (wtedy odpowiadało tak 8 proc. gospodarstw). Spośród gospodarstw, które mają dostęp do Internetu (77 proc.), 26 proc. płaci za dostęp do treści streamingowych (jednorazowo lub w modelu subskrypcyjnym).

Fot. Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *