TikTok zakazany w Izbie Reprezentantów USA

Mężczyzna trzymający smartfon z logiem TikToka
Mężczyzna trzymający smartfon z logiem TikToka
Fot. Unsplash

Izba Reprezentantów uznała aplikację społecznościową TikTok za „wysoce ryzykowną w związku z dużą liczbą problemów bezpieczeństwa” i zakazała używania jej na urządzeniach zarządzanych przez niższą izbę Kongresu USA.

Szef biura administracji Izby Reprezentantów wysłał do wszystkich członków Izby zalecenie usunięcie chińskiej aplikacji ze wszystkich służbowych urządzeń. Także pracownicy Izby mają zostać poproszeni o usunięcie aplikacji, a jej pobieranie jest zakazane.

Już 19 amerykańskich stanów zablokowało przynajmniej częściowo możliwość korzystania z aplikacji na urządzeniach służbowych, z których korzystają przedstawiciele administracji. Powodem decyzji były m.in. obawy o to, że chiński rząd może namierzać Amerykanów.

Reuters podał, że w przyjętej w ubiegłym tygodniu kompleksowej ustawie budżetowej zawarta została klauzula o wprowadzeniu ogólnokrajowego zakazu używania TikToka przez pracowników i przedstawicieli służb publicznych. Ustawa wejdzie w życie po podpisaniu przez prezydenta Joe Bidena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *