Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu

Topu Radia 357

Topu Radia 357

Zespół Radia 357 poinformował, że trzeci, finałowy dzień tegorocznej audycji Top zostanie zrealizowany w Zakopanem. W ciągu dnia studio będzie zlokalizowane w restauracji Gwarno u podnóża Gubałówki. Poranna, i przede wszystkim finałowa, wieczorna część nadawana będzie natomiast ze szczytu Kasprowego Wierchu. W przygotowaniach do organizacji przedsięwzięcia pomagają Polskie Koleje Linowe (PKL).

– Co roku szukamy nietypowego miejsca “na szczycie”. Poprzednie Topy nadawaliśmy z wieżowców w Warszawie i Gdańsku. Każdy był ważnym i zupełnie szalonym wydarzeniem, podczas którego dołączali do nas nowi słuchacze i Patroni finansujący radio. Dlatego uznaliśmy, że trzecia edycja wymaga naprawdę wyjątkowej oprawy. Nadać audycję na żywo ze szczytu Kasprowego i to w samym środku zimy – to spełniało kryteria wyzwania  w stylu 357. Ale gdy pomysł ten spotkał się z entuzjastyczną reakcją ekipy z Polskich Kolei Linowych – uwierzyliśmy, że “da się zrobić”. I jeśli tylko góry pozwolą i nie wyproszą nas halnym – wjedziemy na sam szczyt i stamtąd zagramy ponadczasowe utwory, wybrane przez naszą Społeczność – mówi Paweł Sołtys, zarządzający przygotowaniami do tegorocznego Topu.

Gospodarzem obu lokalizacji w Zakopanem są Polskie Koleje Linowe – współorganizator wydarzenia.

Kolej linowa na Kasprowy Wierch
Fot. Polskie Koleje Linowe

– Top to legendarna audycja, więc gdy pojawił się pomysł, by ugościć ją w Zakopanem – wiedzieliśmy, że chcemy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i muzycznej podróży na sam szczyt! Zimą Kasprowy Wierch kojarzy się przede wszystkim z nartami, pięknymi ośnieżonymi Tatrami, oszronionymi choinkami, co razem przywołuje wyjątkowy, magiczny i świąteczno-noworoczny klimat! Gdy do tej tatrzańskiej scenerii dodamy jeszcze topową muzykę, będzie to połączenie OVER THE TOP! – mówi Łukasz Chmielowski z Polskich Kolei Linowych.

Wydarzeniem specjalnym, towarzyszącym Topowi, będzie koncert – w Warszawie zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox, współtwórca Live Aid i współautor hymnu tego wydarzenia – utworu “Do They Know It’s Christmas?”.

Koncert odbędzie się 1 stycznia 2024 r. w Teatrze Komedia w Warszawie. Poprowadzi go Marek Niedźwiecki. Sprzedaż biletów ruszy pod koniec listopada na stronie top.Radio357.pl. Produkcję koncertu powierzono agencji Live. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia 357 (audio) oraz online (video).

Mecenasem Topu Radia 357 jest SKODA, która po raz kolejny już napędza muzyczne wydarzenia Radia 357.

Top Radia 357 po raz pierwszy pojawi się na antenie aż przez 3 dni:

  • 30.12 – 09:00-18:00
  • 31.12 – 09:00-18:00
  • 01.01 – 09:00-21:00

Głosowanie trwa do 23 grudnia pod adresem: top.Radio357.pl.

źródło: Polskie Koleje Linowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *