Trzy podmioty walczą o MUX-1

Telewizor
Telewizor
Fot. Pixabay

W 2021 roku w konkursie dotyczącym miejsca w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej wzięło udział sześć podmiotów. W tegorocznym postępowaniu wpłynęły zgłoszenia od zaledwie trzech firm.

Jak ustalił w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji portal Wirtualnemedia.pl, wniosek o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w multipleksie telewizyjnym MUX-1 złożyły trzy podmioty.

W konkursie wystartowała Telewizja Polsat, która nie zdradza jaki kanał chce nadawać w ramach MUX-1. Kanał o charakterze filmowo-serialowym Red Carpet Plus zaproponowała też Red Carpet Media Group.

Do regulatora wpłynęły też cztery wnioski od nowej firmy MWE Rodzina, która jest związana z Grupą MWE Michała Winnickiego. Grupa MWE zaproponowała kanały: edukacyjno–dokumentalno-rozrywkowa Nasza Opoka TV, edukacyjno-rozrywkowo-filmowa Rodzina TVC, informacyjno-ciekawostkowy Dzisiaj TV i skierowany do dzieci Edu Junior TV.

Zainteresowanie postępowaniem w pierwszego multipleksu jest tylko nieznacznie większe niż w przypadku MUX-8 i dwa razy mniejsze niż w 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *