Turniej rycerski na zamku w Golubiu-Dobrzyniu

Turniej rycerski na zamku w Golubiu-Dobrzyniu

Wojowie z Włoch, Niemiec, Szwecji, Francji, Kanady, Australii i Polski staną w szranki podczas 42. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który odbędzie się w weekend (6-8 lipca) na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerem głównym wydarzenia był samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

– Turniej w Golubiu-Dobrzyniu był pierwszą współczesną imprezą tego typu w Polsce. Co roku na golubskim wzgórzu rywalizują śmiałkowie ze wszystkich zakątków kraju, a także z Europy i świata. Turniej stał się wyznacznikiem prężnie działającego ruchu odtwórstwa historycznego, a także marką naszego województwa – zapraszał przed wydarzeniem marszałek Piotr Całbecki.

Zmagania rozpocznie w piątek (6 lipca) przejście orszaku rycerskiego na golubski rynek. W sobotę (7 lipca) odbędą się eliminacje turniejów: kuszniczego i łuczniczego, konnego, młodych rycerzy, rycerzy pieszych, ciężkozbrojnych. Poza tym zgromadzeni goście zobaczą pokaz Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wysłuchają chóru Luise Vocalensemble z Berlina, zespołu muzyki dawnej Musica Antiqua Castelli Golubensis i nadwornego lutnisty Anny Wazówny. Późnym wieczorem będą mieli okazję zobaczyć pokaz kaskaderski „Koń i ogień – dwa żywioły”. Finały wszystkich konkurencji oraz zakończenie turnieju odbędą się w niedzielę (8 lipca).

Więcej informacji i program turnieju: http://www.zamekgolub.pl/turniej-2018.html

Tegoroczny turniej zbiega się z obchodzoną w naszym województwie 450. rocznicą urodzin Anny Wazówny, starościny golubskiej i dobrzyńskiej, dla której zamek w Golubiu-Dobrzyniu był letnią rezydencją i dzięki której został przebudowany w stylu renesansowego pałacu. Czteroskrzydłowy zamek znajduje się na wzgórzu górującym nad miastem. Obecnie mieszczą się w nim muzeum, hotel i restauracja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *