Turystyka bez granic na Kongresie Gospodarczym Europy Centralnej i Wschodniej pod egidą WIG

Turystyka

Turystyka

W 2018 roku w podróż udało się ponad 1,4 miliarda ludzi. To najwięcej w historii, o 6 procent więcej niż rok wcześniej.

Najwięcej turystów – 713 milionów – odwiedziło Europę. Kraje śródziemnomorskie odnotowały 7-procentowy wzrost liczby przyjazdów. Podobny rezultat osiągnęły Europa Zachodnia i Środkowo-Wschodnia – po 6 procent wzrostu.

343 miliony turystów to wynik Azji i Pacyfiku. W tym regionie prym wiedzie Azja Południowa z 10-procentowym wzrostem, za nią plasują się: Azja Południowo-Wschodnia (8 procent), Oceania (7 procent) i Azja Północno-Wschodnia (3 procent).

Chiny liderem

Najszybciej rosnącym rynkiem turystycznym na świecie są Chiny. Kraj ten jest liderem światowym w zakresie wydatków na turystykę międzynarodową i jej wzrost. W 2017 r. za granicę wyjechało 145 milionów turystów chińskich, z czego do Europy przyjechało około 5 mln. Na podróże zagraniczne wydali oni 115,3 mld USD. Rośnie liczba odwiedzających, jak również długość pobytu turystów chińskich w Europie, w tym w Polsce.

Jak podaje w najnowszym raporcie Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) rozwój turystyki, która jest obecnie jednym z kluczowych sektorów światowej gospodarki, musi iść w parze z dbałością o środowisko, tradycje i kulturę oraz uwzględniać potrzeby nie tylko przyjezdnych, ale także mieszkańców turystycznych regionów.

Oferta Europy

Jaki jest stan bieżącej współpracy pomiędzy krajami Europy Centralnej i Wschodniej a Chińską Republiką Ludową? Jakie są możliwości rozwoju zagranicznej turystyki przyjazdowej i wyjazdowej?

O tym między innymi będzie podczas panelu „Rozwój turystyki w Europie Centralnej i Wschodniej – czy możliwa jest wspólna oferta na rynki azjatyckie, bliskowschodnie i Amerykę”. Panel jest jednym z punktów bogatego programu III edycji Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej oraz targów Export Expo, które odbędą się w dniach 29-31 maja w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

Więcej informacji: www.kongresgospodarczy.org

 

Już dziś akredytuj się na Kongres Europy Centralnej i Wschodniej
http://kongres.szef.co/formularze/kongres-2019

Akredytacja uprawnia do bezpłatnego parkingu na terenie Ptak Warsaw Expo. Organizatorzy zapewniają także bezpłatny transport autobusem, kursującym na trasie Dworzec Centralny – Ptak Warsaw Expo z oznakowanego przystanku pomiędzy dworcem a CH Złote Tarasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *