TVP i Polskie Radio zostaną bez pieniędzy? Rząd Tuska ma plan

TVP
TVP
Fot. Wikipedia

Rząd Donalda Tuska ma plan na awaryjne finansowanie mediów publicznych po tym, jak KRRiT zablokowała pieniądze dla TVP i przekazała je do depozytu sądowego – dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl. 

Zgodnie z uchwałą przyjętą przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT), pieniądze pochodzące z opłat abonamentowych maja trafić do depozytu sądowego, a podjąć będą mogły je jedynie osoby, które będą zgodnie z prawem uznane za reprezentantów spółki.

– Można uspokoić wszystkich pracowników TVP i PR, że mimo obecnej postawy przewodniczącego KRRiT, zostaną zagwarantowane tymczasowe rozwiązania, które pozwolą na wyjście z tej trudnej sytuacji – mówi w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl Bogdan Zdrojewski, szef sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Poseł zapewnia, że jest już ustalony harmonogram i pieniądze dla mediów publicznych będą przekazywane w formie kolejnych transz, nie zdradza jednak szczegółów.

– Z pewnością na razie nie będzie próby rozwiązania tego problemu drogą ustawową, bo szansa na to, że prezydent Andrzej Duda ją podpisze, przy jego zapewnieniu, że będzie wszystko wetował, jest więcej niż niepokojąca – mówi portalowi wirtualnemedia.pl Bogdan Zdrojewski.

Na pytanie, czy środki finansowe dla TVP i PR będą przekazywane bezpośrednio z ministerstwa kultury, odpowiada, że “będzie kilka dróg finansowania, nie tylko jedna”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *