TVP otrzyma dotację w wysokości 600 mln zł

TVP
TVP
Fot. Wikipedia

Telewizja Polska (TVP) otrzyma z budżetu państwa dotację w wysokości 600 mln zł, która „znacząco pomoże w realizacji misji publicznej, jednak nie zaspokoi w pełni potrzeb mediów publicznych do jej wypełnienia”.

Jesienią ubiegłego roku przewodniczący KRRiT, Maciej Świrski, apelował o przyznanie 3,03 mld zł dotacji. Komisja finansów publicznych zaakceptowała przeznaczenie 600 mln zł na TVP, Polskie Radio i 17 regionalnych rozgłośni publicznych.

Świrski w przeszłości apelował o dodatkowe środki dla mediów publicznych z powodu trudnego czasu związanego z sytuacją na wschodniej granicy kraju. Przewiduje się, że ubytek w przychodach z abonamentu w 2024 roku wyniesie 2,385 mld zł.

– Media publiczne są najważniejszym ogniwem łańcucha ochrony informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej i wadliwość obecnie funkcjonującego systemu finansowania mediów publicznych powoduje niestabilność, co jest istotnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Państwa – powiedział przewodniczący KRRiT.

KRRiT pracuje nad nowym systemem finansowania mediów publicznych, mającym zapewnić stabilne i wystarczające finansowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *