TVP ukarana przez KRRiT za „ukryte przekazy handlowe” w „Wiadomościach”

TVP

TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na Telewizję Polską grzywnę w wysokości 30 tys. zł za za emisję „ukrytych przekazów handlowych” w serwisie informacyjnym „Wiadomości”.

Chodzi o materiał „Wiadomości” wyemitowany 4 maja 2020 roku, który informował miedzy innymi o emisji włoskiego serialu „Włoska rodzina”. Jednocześnie TVP promowała w bum własne produkcje, w tym serial „Leśniczówka” i teleturniej „Jaka to melodia?”, podając godziny ich emisji.

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska w rozmowie z Press.pl poinformowała, że TVP naruszyła w ten sposób przepisy ustawy o radiofonii i telewizji, poprzez zamieszczenie treści autopromocyjnych w trakcie trwania serwisu informacyjnego. Zaznaczyła, że na spółkę została nałożona kara w wysokości 30 tys. zł.

W odpowiedzi biuro prasowe TVP podkreśliło, że „Telewizja Polska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, w różnych formach informuje o ważnych wydarzeniach antenowych. Taka też była intencja stacji”. w oświadczeniu dodano, że „interpretacja stosownych przepisów pozostawia wątpliwości, niemniej TVP przyjmuje do stosowania stanowisko wyrażone w ww. decyzji KRRiT”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *