TVP World i Biełsat TV przechodzą na regionalny multipleks na Litwie

TVP World
TVP World
Fot. printscreen/https://www.youtube.com/watch?v=tnC8lKkSlhc

TVP World i Biełsat TV trafią na regionalny multipleks na Litwie. W maju będą jeszcze dostępne za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej.

Stacje mają trafić na regionalny multipleks obejmujący Wileńszczyznę i docierający do ponad 20 proc. populacji Litwy. Znajdują się już tam cztery inne kanały Telewizji Polskiej: TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Polonia.

„Uruchomienie kolejnych kanałów Telewizji Polskiej na Litwie – w szczególności TVP World i Biełsat TV pozwoli wszystkim widzom w tym kraju poznać polski i regionalny punkt widzenia na wydarzenia w obszarze Trójmorza oraz całego świata” – podkreślił w komunikacie Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

TVP uzyskała również koncesję od regulatora litewskiego LRTK na nadawanie sześciu kanałów na multipleksie ogólnokrajowym (MUX 2). Są to TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Polonia, TVP World i Biełsat TV. Stacje będą dostępne w sumie dla około 2/3 populacji Litwy.

Ponadto w maju największy operator kablowy na Litwie – firma Telia – włączył do oferty dwa kolejne kanały TVP: TVP World i TVP Info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *