Twitter będzie dzielić się przychodami z twórcami reklam

Mężczyzna ze smartfonem z logiem Twittera
Mężczyzna ze smartfonem z logiem Twittera
Fot. Unsplash

Elon Musk zadeklarował, że Twitter zacznie dzielić się przychodami z reklam z twórcami treści – subskrybentami płatnej opcji Twitter Blue.

Elon Musk, właściciel i dyrektor generalny Twittera, ogłosił, że Twitter będzie dzielić się przychodami z reklam z twórcami. Nowe zasady dotyczą jednak tylko reklam pojawiających się w wątkach odpowiedzi twórcy.

Deklaracja Muska pojawiła się tuż po uruchomieniu przez YouTube opcji dzielenia się przychodami z reklam z twórcami za pośrednictwem programu partnerskiego YouTube. Inne media społecznościowe, takie jak Instagram, TikTok i Snapchat, również dają możliwość zarabiania twórcom, którzy publikują na nich filmy i treści wideo.

Natomiast w przeciwieństwie do innych platform społecznościowych, twórcy korzystający z Twittera muszą mieć aktywną subskrypcję usługi Twitter Blue i spełniać wymagania kwalifikujące do oznaczenia Blue Verified.

Aby otrzymać udział w przychodach z reklam, twórcy musieliby płacić 8 USD miesięcznie (lub więcej), aby utrzymać aktywną subskrypcję Twitter Blue. Ceny Twitter Blue różnią się w zależności od lokalizacji, a usługa jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii

Decyzja Muska to wynik ostatnich kłopotów z reklamodawcami, którzy po przejęciu serwisu przez Muska masowo opuszczali platformę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *