Twórca pirackiego serwisu z filmami skazany. Będzie musiał zapłacić ponad 47 mln zł kary

Laptop
Laptop
Fot. Unsplash

Młody mężczyzna zapłaci ponad 47 milionów złotych kary za nielegalne rozpowszechnianie filmów w internecie i pobieranie opłat za ich oglądanie. 

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał karę roku więzienia w zawieszeniu i obowiązek zapłaty właścicielom praw autorskich ponad 47 mln zł wobec mężczyzny, który nielegalne rozpowszechniał w internecie tysiące filmów i pobierał opłaty za ich oglądanie.

25-latek przez cztery lata prowadził serwis internetowy (filli.cc od 2015 do 2019 roku). Poprzez samodzielnie napisany program komputerowy pobierał filmy i seriale z innych serwisów, a następnie umieszczał na swoim portalu, do którego użytkownicy mogli kupić płatny dostęp. W sumie oferował ponad 62 tysięcy filmów i seriali, a liczba użytkowników sięgnęła około 300 tysięcy.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, straty poniesione przez dystrybutorów początkowo szacowano na na 3 miliony złotych, ale ostatecznie ilość poszkodowanych wzrosła do 30, a kwota do ponad 47 milionów. Decyzją Sądu Okręgowego mężczyzna otrzymał karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, będzie musiał również wypłacić dystrybutorom kwotę równą oszacowanym stratom.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *