„Tygodnik Powszechny” po 76 latach opuszcza siedzibę przy Wiślnej 12

Tygodnik Powszechny

Tygodnik Powszechny

„Tygodnik Powszechny” opuszcza siedzibę redakcji przy ul. Wiślnej 12 w Krakowie, którą zajmował przez 76 lat. Nowa siedziba będzie znajdować się po drugiej stronie Wisły, w nowoczesnym biurowcu przy ulicy Dworskiej 1c.

Redakcja ukazującego się od kilkudziesięciu lat „Tygodnika Powszechnego” została zmuszona do wyprowadzki po tym, jak na początku tego roku Archidiecezja Krakowska wypowiedziała tytułowi umowę najmu pomieszczeń na Wiślanej 12 w Krakowie. Redakcja gazety mieściła się tam niemal od początku wydawania w 1945 roku. Kuria nie podała powodu wypowiedzenia najmu.

Sama redakcja zorganizowała zbiórkę pieniędzy na nową siedzibę (zebrano prawie 226 tys. zł), która będzie mieścić się na krakowskim Ludwinowie, przy ulicy Dworskiej, w nowoczesnym biurowcu. Jak donosi Press.pl, w tym tygodniu tygodni zda klucze do siedziby redakcji przy Wiślnej.

Na pożegnanie starej siedziby ukazało się wydanie specjalne „Tygodnik Powszechny Historia” pod tytułem „Wiślna 12”.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tygodnik Powszechny (@tygodnik)

Komentarze

  1. Upolitycznienie wszystkie w Polsce świadczy nie tylko o upadku obyczajów, ale upadku zasad, kiedy to kultura była apolityczna! Dla mnie Tygodnik nie istnieje!

  2. Kościół ortodoksyjny, a taki niestety jest polski, nie znosi jakiejkolwiek krytyki i niezależności więc fora ze dwora. Wierzę, że przeprowadzka poprawi warunki pracy a to co najważniejsze DUCH pozostanie.
    Życzę Całej Redakcji zdrowia, siły i wiary w to co robią. SUKCESÓW!!!!
    Janusz Jachnicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *