Tytuły i wyróżnienia XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” przyznane

Modernizacja Roku & Budowa XXI w 2021

Modernizacja Roku & Budowa XXI w 2021

26. edycja Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” przeszła do historii. 28 września w Zamku Królewskim w Warszawie podczas Uroczystej Gali ogłoszono zwycięzców trwającego od 1996 roku konkursu na najlepsze inwestycje budowlane.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

W 26. edycji Konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski do finału zakwalifikowało się 75. W ścisłej finałowej czołówce znalazły się inwestycje reprezentujące większość regionów Polski.

Modernizacja Roku & Budowa XXI w 2021

Co roku konkurs niesie ze sobą coś nowego,odpowiada na potrzeby uczestników. Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele uczelni,PINB,Laureaci poprzednich edycji. W konkursie swoje nagrody przyznają Marszałkowie za wyróżniające się obiekty w regionach. Komisja Konkursowa nagradza między innymi, jakość stosowanych materiałów, nowoczesność, rezultaty ekologiczne, efektywność procesów technologicznych.

Tak, jak zmieniają się tendencje w budownictwie, podobnie my stale unowocześniamy formułę tej prestiżowej rywalizacji, dlatego w konkursie pojawiły się nowe kategorie, jedną z nich jest „pamięć miejsc historycznych”. Postanowiliśmy docenić szczególnie tę formę, w której rewitalizacja, przebudowa, modernizacja, ale też nowy budynek w przestrzeni urbanistycznej odnosi się do pojmowania rzeczywistości i ludzkich odczuć, tęsknoty za miejscami ukochanymi, za miejscami, do których lubimy wracać, które tworzą naszą więź z miejscem zamieszkania, małą ojczyzną, więź, która buduje relacje międzyludzkie. Kolejna nowa kategoria to „obiekty przyjazne zwierzętom” znalazły się w niej budynki nie tylko przeznaczone dla zwierząt żyjących dziko, ale również tych hodowlanych, czy żyjących w ogrodach zoologicznych.

Modernizacja Roku & Budowa XXI w 2021

Ogłoszenie wyników i wręczenia nagród odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum Rezydencji Królów i Rzeczypospolitej 28 września 2022r. Galę uświetnił występ Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny pod batutą Wojciecha Wantuloka, mogliśmy usłyszeć m.in. Muzykę W. Kilara-Polonez z filmu “Pan Tadeusz”, muzykę włoskiego kompozytora Ennio Morricone, H.Zimmera z filmu “Gladiator”i inne.

Finalistów i Laureatów, nagrodzone obiekty prezentowane są na stronie internetowej www.modernizacjaroku.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *