Umowa koalicyjna: tak KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy chcą naprawiać media publiczne

Kamera telewizyjna
Kamera telewizyjna
Fot. Unsplash

W umowie koalicyjnej Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica zadeklarowały, że naprawia i odpolitycznią media publiczne.

„Naprawimy i odpolitycznimy media publiczne” – czytamy w podpisanym w piątek dokumencie. Przyszli koalicjanci sejmowi podkreślili, że to media publiczne stały się „w dużej mierze odpowiedzialne za rozłam w społeczeństwie, szerzenie kłamstw oraz celowo urządzane nagonki i kampanie nienawiści, prowadzące do rozbicia wspólnoty narodowej”.

„Zobowiązujemy się podjąć wszystkie niezbędne kroki, by niezwłocznie przerwać ten proceder i wyciągnąć konsekwencje wobec siejących nienawiść za pieniądze publiczne” – zaznaczono w koalicyjnej umowie.

W ramach zweryfikowania rządów Zjednoczonej Prawicy wskazano m.in. doprowadzenie do rozliczenia przez niezależną prokuraturę i niezawisłe sądy wszystkich osób winnych „zorganizowanego systemu siania nienawiści w mediach rządowych i innych środkach masowej komunikacji skierowanego przeciwko obywatelom, działaczom opozycji i organizacji pozarządowych”.

Dzisiaj o godzinie 12 odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *