Uzdrowisko Ciechocinek – miasto zdrowia zaprasza

Uzdrowisko Ciechocinek: niezliczone pokolenia Polaków od ponad 181 lat korzystają z walorów tego wyjątkowego w skali Europy kurortu. Pod szyldem Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A. jesteśmy spadkobiercami tradycyjnych metod wodoleczniczych, które rozsławiły w minionych wiekach markę Ciechocinek. Oprócz walorów tego słynnego „miejsca, które leczy”, naszym atutem od wieków jest znakomita kadra. Jesteśmy przygotowani, aby prawidłowo prowadzić profilaktykę, rehabilitację i leczenie zarówno dzieci, jak też rodziców i dziadków.

Uzdrowisko Ciechocinek - miasto zdrowia zaprasza

Zbyt słabo rozpowszechniona i „nieodkryta” przez społeczeństwo polskie jest istotna atrakcja Ciechocinka: bardzo dobra cena pobytów i zabiegów leczniczych! Dodatkowym magnesem przyciągającym kuracjuszy do naszego miasta są piękne dywany kwiatowe, kolorowe fontanny i towarzyskie, zjawiskowe „fajfy”, zachęcające do tańca w porze poobiedniej. Zalecamy: po zabiegach, których cennik znajdziecie Państwo na www.uzdrowiskociechocinek.pl, koniecznie należy wyjść na spacer i skorzystać także z tych dodatkowych uroków naszego miasta-ogrodu i miasta festiwali. Kameralne wydarzenia muzyczne odbywają się w zabytkowej muszli koncertowej oraz w teatrze letnim: oba te obiekty nie mają sobie równych w skali kraju.

Dysponujemy największym w Ciechocinku potencjałem bazy leczniczej, zatem wypada nam zaprosić do skorzystania z komercyjnych pobytów leczniczych w odnowionych obiektach: Dziecięcym Szpitalu Uzdrowiskowym im. dr Markiewicza dla dzieci oraz w Domu Zdrojowym i Uzdrowiskowym Szpitalu nr 1 dla dorosłych.

Największe zdrojowisko w Polsce gwarantuje przedłużenie, a często też przywrócenie sprawności ruchowej, pozbycie się zbędnych kilogramów. Walory klimatyczne Ciechocinka, położenie w pobliżu tężni solankowych, pozwala wyjątkowo skutecznie zadbać o zdrowie dróg oddechowych. Inhalacje w obszarze największych tężni świata to oprócz walorów leczniczych także niezapomniane wrażenia poznawcze.

Uzdrowisko Ciechocinek leży w samym centrum Polski i jako jedyne posiada bezpośrednie połączenie z autostradą (A-1, zjazd nr 13). Bogate złoża podziemnych solanek zapoczątkowały potęgę tego miejsca. 185 lat temu zbudowano w Ciechocinku Fabrykę Soli. Ten zabytek, po dziś dzień czynny, to fenomen w skali świata. Produkty naszego przedsiębiorstwa: sól spożywcza, warzona na panwi ogniowej, ług, szlam leczniczy są dostępne dla kuracjuszy i turystów w sanatoriach i sklepach.

Leczymy: choroby ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, kardiologiczne, nadciśnienie, naczyń obwodowych, górnych dróg oddechowych, cukrzycę, otyłość, osteoporozę.

  • Dział Obsługi Kuracjusza, tel. +48 54 283 6295, e-mail: sanatorium@uzdrowiskociechocinek.pl
  • Dzieci – Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy im dra Markiewicza, tel.54 283 6072
  • Dorośli – Szpital Uzdrowiskowy nr 4 „Dom Zdrojowy” tel. +48 54 283 60 67, Szpital Uzdrowiskowy nr 1 tel. +48 54 283 60 73, Sanatorium Uzdrowiskowe „Grażyna” tel. +48 54 283 6072

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *