VIII Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych u-Rodziny

W dniach: 26-27-29 listopada stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych organizuje VIII Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych u-Rodziny; w tym roku miejscem Zjazdu jest Opole – europejska stolica cementu. Obrady i bal odbędą się w domEXPO – znakomicie zrewitalizowanej przedwojennej cementowni Silesia, zaś sobotnie panele w nowoczesnych wnętrzach Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

u-rodziny-460

Zainteresowane firmy rodzinne chcące otrzymać szczegółowy program oraz zaproszenie do uczestnictwa w Zjeździe IFR w Opolu zapraszamy do akredytacji on-line: http://urodziny.szef.co/formularze/akredytacja/

Zarząd IFR wybrał lokalizację tegorocznego spotkania w najmniejszym polskim województwie, które posiada znaczący odsetek firm rodzinnych. Kler, Gniotpol, Chespa, Narzędziownia Pszenica, Sindbad, Filplast, Adamietz – to tylko kilka znanych brandów. Pierwszy, założycielski zjazd IFR, odbył się w Kędzierzynie-Koźlu z inicjatywy współzałożyciela i wiceprezesa IFR Jarosława Chołodeckiego. Opolskie to region o wyjątkowym potencjale przedsiębiorczości rodzinnej, zwłaszcza w branży stolarskiej, budowlanej, spożywczej.

Uczestnictwo w dorocznym Zjeździe to możliwość zaistnienia w swego rodzaju misterium: uczucie, że jest się w gronie przedsiębiorców mikro, małych, średnich, ale też dużych, którzy swym dorobkiem, osiągnięciami, załatwianiem często spraw „niemożliwych”, wiedzą, przeżyciami, pokonanymi barierami, świadczą, wspierają, a nie konkurują i walczą. Chcą pomagać, wspierać, doradzać, przekazywać pałeczki młodym, ambitnym, gniewnym polskim przedsiębiorcom. Zjazd to także duże możliwości networkingowe, nawiązanie bezcennych kontaktów z przedsiębiorcami rodzinnymi z całej Polski.

Ustronianka, ITI, Fakro, Konspol, Solaris, Irena Eris, Grycan, Nowy Styl, Mokate, Fakro, Kler – to tylko kilka z najbardziej znanych polskich firm rodzinnych. Potencjał firm rodzinnych to 66 proc. przedsiębiorstw notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W Polsce działa 1,5 mln rodzinnych podmiotów gospodarczych, co – według szacunków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – stanowi aż 78 proc. wszystkich firm, nie licząc rodzinnych gospodarstw rolnych.

Doroczny Zjazd Firm Rodzinnych nie jest spotkaniem dla samego spotkania. To obrady, z których postulaty w najistotniejszych sprawach trapiących przedsiębiorców i utrudniających im życie są przekazywane do polskiego rządu.

Wydarzenie współorganizują: Urząd Miasta Opola, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Centrum Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz domEXPO, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.

Opole spodziewa się kilkuset gości – przedstawicieli firm rodzinnych wraz z dziećmi. Dorośli wezmą udział w kilkunastu merytorycznych panelach, w trakcie których będą dyskutowane tematy ważne dla firm rodzinnych: sukcesja, kształcenie dualne czy wyzwania prawne.

Już w czwartkowy wieczór, 26 listopada, w przeddzień głównych obrad, warto przyjechać do Stolicy Polskiej Piosenki. Rozmowom kuluarowym w hotelu de Silva towarzyszyć będzie kameralny koncert zespołu „Silesia” oraz „Take Style” – oryginalne połączenie śląskich brzmień z jazzem.

W piątkowy wieczór na zaproszenie Urzędu Miasta Opola uczestnicy Zjazdu obejrzą znakomity spektakl, przygotowany przez Teatr Lalki i Aktora, a w sobotni wieczór odbędzie się, zgodnie z tradycją dorocznych Zjazdów Rodzinnych, bankiet i andrzejkowy Bal w oprawie Jarka Wasika i jego gości a także koncert „W Stolicy Polskiej Piosenki”.

Dzieci wybiorą się na wycieczkę do Juraparku w Krasiejowie, gdzie pod opieką naukowców zwiedzą Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Harry Potter i jego siedziba – zamek w Mosznej, Metamuzeum w Paczkowie, świat robotów w Parku Naukowo-Technologicznym – to kolejne niespodzianki dla dorastających sukcesorów firm rodzinnych. Organizatorzy zajmą się też najmłodszymi uczestnikami Zjazdu; zabawę i opiekę zapewnią Waszym pociechom opolscy studenci w specjalnie do tego celu urządzonej strefie na terenie domEXPO.

Wydarzenie swoim patronatem objęli: Marszałek Województwa Opolskiego i Prezydent Miasta Opola.
Patronat medialny: TVP, TOK FM, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Nowa Trybuna Opolska.

Zainteresowane polskie firmy rodzinne chcące otrzymać szczegółowy program oraz zaproszenie do uczestnictwa w Zjeździe IFR w Opolu zapraszamy do akredytacji on-line: http://urodziny.szef.co/formularze/akredytacja/

Więcej informacji na stronie u-rodziny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *