Viktoria Modesta na 20. Wielkiej Gali Integracji

Viktoria Modesta przyjęła zaproszenie na 20. Wielką Galę Integracji, która odbędzie się 19 listopada w Expo XXI Warszawa. Podczas tego wyjątkowego spotkania wystąpi Kamil Czeszel, Sound’n’Grace i November Project przybędzie także wielu znanych Przyjaciół Integracji. Hasłem przewodnim Gali jest w tym roku „Droga na szczyt”.

Honorowy patronat nad Galą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Podczas Wielkiej Gali Integracji zostaną wręczone Medale Przyjaciel Integracji, przyznawane osobom, organizacjom i firmom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz w ramach realizacji misji społecznej odpowiedzialności. Specjalne wyróżnienie otrzyma pochodząca z Łotwy brytyjska gwiazda pop Viktoria Modesta, która udowodniła, że ograniczenia osób z niepełnosprawnością są takie, jakie one same sobie wyznaczą.

Od wielu lat honorujemy ludzi i instytucje, które są zaangażowane w pomoc dla środowiska osób z niepełnosprawnością. Co roku są wśród nich wyjątkowe postaci udowadniające swoją postawą, że niezależnie od stanu zdrowia i stopnia sprawności nie ma rzeczy niemożliwych. Viktoria Modesta, zmagając się od urodzenia z niepełnosprawnością, ciężką pracą i determinacją udowodniła, że każdy człowiek może osiągnąć swój szczyt i spełnić marzenia – mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Podczas największego tego typu wydarzenia w Polsce, podsumowującego roczne działania na rzecz osób z różnymi niepełnosprawnościami, wezmą udział one same, a także popularni artyści, politycy, dziennikarze oraz przedstawiciele firm zaangażowanych w działania na rzecz tego liczącego ponad 5 milionów osób środowiska. Na scenę zostaną zaproszone osoby, które przełamują codzienne bariery i udowadniają, że niepełnosprawność nie musi stawać na przeszkodzie realizacji marzeń. Wśród gości Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które jest organizatorem wydarzenia, będą sportowcy, muzycy, politycy – wszyscy ci, którzy swoją postawą mogą być inspirujący dla każdego z nas.

Wielka Gala Integracji nie odbyłaby się bez Partnerów – firm i organizacji, z którymi Integracja pracuje przez cały rok w zakresie zmiany rzeczywistości – przystosowywania budynków, serwisów internetowych, biur obsługi klienta czy też warunków pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

Impreza odbywa się w Hali Expo XXI Warszawa, które jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Organizatorzy zapewniają również tłumaczenie migowe, audiodeskrypcję oraz pętlę indukcyjną.

Wielka Gala Integracji transmitowana będzie online na portalu niepelnosprawni.pl.

Data: 19 listopada 2015 r. (czwartek), godz. 18:30.
Miejsce: Hala Expo XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
Wstęp: od godz. 17:30, tylko z bezpłatnym biletem

Viktoria-Modesta400

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *