W całym kraju protesty przeciwko „lex TVN”

Protest przeciw lex TVN
Protest przeciw lex TVN
Protest w Krakowie. Fot. printscreen/https://twitter.com/Kom_Obr_Dem/status/1425157271064092683/photo/1

Pod hasłem „Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska!” odbyły się we wtorek w całej Polsce protesty przeciwko przyjęciu przez PiS projektu ustawy tzw. „lex TVN”.

Demonstracje zostały zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji i odbyły się w 90 miastach Polski, w tym największe: pod Sejmem w Warszawie, w Łodzi, w Toruniu, w Poznaniu i w Rzeszowie,  a także w Katowicach, Zielonej Górze, Białymstoku, Wrocławiu i Gdańsku. Manifestacja odbyła się też w Berlinie.

Organizatorami protestów, oprócz Komitetu Obrony Demokracji, Fundacji Grand Press, Akcji Demokracja, były także: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Towarzystwo Dziennikarskie, Obywatele RP, Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, Stowarzyszenie Imienia Tadeusza Mazowieckiego, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, Stowarzyszenie Sędziów „Themis”, Stowarzyszenie Wolne Sądy, Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex super omnia”, Stowarzyszenie Adwokackie „Defensor Iuris”, inicjatywa Protest z Wykrzyknikiem oraz Partia Zieloni.

Lex TVN w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość nadal nie wycofuje się z projektu, który uderza w TVN, i w środę „lex TVN” zajmie się Sejm. Więcej na ten temat czytaj tutaj>>

Jeszcze w wtorek rzecznik rządu Piotr Müller ogłosił, że premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował Jarosława Gowina, który sprzeciwiał się nowelizacji ustawy medialnej w obecnym kształcie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *