W Sapareva Banya zostanie otwarty kompleks marki Swissôtel

Sapareva Banya Swissôtel

Sapareva Banya Swissôtel

Wiodąca na świecie grupa hotelowa Accor ogłosiła, że pod marką Swissôtel otworzy nowy kompleks termalny klasy premium ze spa i centrum odnowy biologicznej w Sapareva Bania. Kompleks będzie zarządzany przez Accor na podstawie umowy o zarządzanie z Aqua Treatment AD, prywatną firmą deweloperską i inwestycyjną. Obiekt ma zostać otwarty dla pierwszych gości w listopadzie 2024 roku.

Po ukończeniu kompleks pod marką Swissôtel będzie dysponował 171 pokojami i apartamentami premium, willami VIP z 5 sypialniami, basenem infinity i jacuzzi. Jeśli chodzi o gastronomię, resort będzie oferował kultową restaurację Swissôtel, taras na świeżym powietrzu, wyspecjalizoaną restauracją, salon i lobby bar, whisky bar, pokój gier, ekskluzywny klub, szwajcarski kącik dla smakoszy i wreszcie, kryty bar przy basenie.

W strefie eventowej i konferencyjnej znajdzie się sala balowa o powierzchni 400 metrów, dwie średniej wielkości sale konferencyjne, dwie sale dla spotkań, biblioteka i centrum biznesowe. Ponadto w kompleksie znajdzie się strefa spa i wellness z centrum fitness, sala do jogi, łaźnia turecka, gabinety masażu, sauny, strefa urody, przychodnia lekarska oraz kilka basenów z wodami naturalnymi i termalnymi. Goście będą mogli również skorzystać z dużego, zadaszonego parkingu na świeżym powietrzu, a także z licznych rozrywek dla dzieci.

Oprócz różnorodnych opcji zakwaterowania, sal konferencyjnych i biznesowych, stref SPA i rozrywki, Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA i Health Center zostaną również wyposażone w centrum diagnostyki genetycznej, które zostanie połączone z centrum relaksacyjnym i balneologicznym z celem przyciągnięcia klientów krajowych i międzynarodowych.

Inwestorem jest „Aqua Treatment” SA, prywatna firma zajmująca się rozwojem i inwestycjami w nieruchomości, która wybuduje wielofunkcyjny kompleks uzdrowiskowy kategorii 5* w Sapareva Bania.

– Z ponad 700 naturalnymi źródłami mineralnymi i termalnymi, Bułgaria jest rajem uzdrowiskowym, znanym w Europie od czasów starożytnego Rzymu. Inwestycja wielkości Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA i Health Center przywróci wizerunek tego obszaru i umieści go wśród najlepszych tego typu miejsc spa i anti-aging” – powiedzieli Elena Ristavaara i Martin Marinov, przedstawiciele Aqua Treatment. „Nasze partnerstwo z Accor i ich kultową marką Swissôtel jest kluczem do promowania regionu Kiustendil jako idealnego miejsca turystycznego z górami, gorącymi źródłami i piękną zielenią – dodali inwestorzy.

– Bułgaria to szybko rozwijający się i bardzo atrakcyjny rynek w Europie Południowo-Wschodniej, z ogromnym potencjałem i doskonałymi możliwościami inwestycyjnymi. Wiadomości o Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA i Health Center wzmocnią obecność Accor w regionie i pozwolą nam zaoferować na lokalnym rynku światowej klasy produkt i najwyższe standardy obsługi – powiedziała Maria Dragulin, dyrektor ds. rozwoju Accor na Rumunię, Bułgarię, Mołdawię i Czechy.

– Istnieje duże zapotrzebowanie na usługi hotelowe, zarówno ze strony międzynarodowych gości, jak i bardziej zamożnych Bułgarów. Czujemy się zaszczyceni, że Aqua Treatment AD wybrała Swissôtel i Accor do zarządzania tym ambitnym projektem kompleksu termalnego. Jesteśmy przekonani, że Swissôtel Sapareva Banya wyznaczy nowe standardy w bułgarskiej „branży hotelarskiej” jako wiodący hotel w regionie – dodał Frank Reul, dyrektor ds. rozwoju Accor na Europę Wschodnią.

Sapareva Banya Swissôtel

– Jako główny partner Gmina Sapareva Bania mocno stoi za projektem i wesprze jego realizację! Budując ten niezwykle ważny dla gminy i regionu kompleks, umieścimy Sapareva Banya w czołówce uzdrowisk w Bułgarii, na Bałkanach i w Europie. Inwestycja pozwoli nam stać się jedną z najatrakcyjniejszych destynacji w Bułgarii. Jesteśmy przekonani, że z pomocą Gminy Sapareva Bania, Administracji Miejskiej i Rady Miejskiej ta niezwykle znacząca inwestycja zostanie zrealizowana w możliwie najkrótszym czasie, a wszyscy mieszkańcy i mam nadzieję, że goście gminy docenią tę perełkę w naszym mieście. Życzę sukcesów, cierpliwości i dobrego wiatru w nowym przedsięwzięciu zespołu – skomentował burmistrz Sapareva Bania, Kalin Gelev.

Funkcjonalny projekt oparty jest na praktycznej wiedzy zespołu projektowego i klienta z branży hospitality and wellness. Podejście projektowe inspirowane jest lokalną, historyczną architekturą klasztorną, oddaną przez pryzmat nowoczesnych detali technicznych i materiałowych.

Projekt jest efektem wspólnej pracy międzynarodowego zespołu SGI Architects, odpowiedzialnego za projekt koncepcyjny i projekt wnętrz oraz lokalnego zespołu URBA Arch, odpowiedzialnego za koordynację i wydawanie pozwoleń.

Sapareva Banya to malownicza miejscowość wypoczynkowa położona w zachodniej Bułgarii, w regionie Kiustendił, jednym z najpopularniejszych ośrodków termalnych w kraju. Znana jest przede wszystkim ze źródeł mineralnych, a zwłaszcza z najcieplejszej wody mineralnej w Europie. Woda mineralna z Sapareva Banya jest czysta, bezbarwna, o zapachu siarkowodoru, hipertermiczna o temperaturze 103°C. Jedyny gejzer na Półwyspie Bałkańskim, który wybuchł w 1957 roku, znajduje się w centrum miasta.

Oprócz źródeł mineralnych i unikalnego gejzeru, region może pochwalić się licznymi atrakcjami przyrodniczymi i kulturowymi, takimi jak Park Przyrody Góry Riła z szczytem Musała o wysokości 2925 m (najwyższy szczyt w Bułgarii) i Siedmioma Jeziorami Riła, jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków nie tylko w Bułgarii, ale także na Bałkanach, bizantyjski kościół „Św. Mikołaja”, klasztor Rila z X wieku, wodospad Gorica i ośrodki narciarskie Panichishte i Borowec.

Miasto położone jest około 60 km na południe od stolicy Bułgarii, Sofii. Dojazd samolotem jest również bardzo łatwy, ponieważ międzynarodowe lotnisko w Sofii znajduje się zaledwie 67 km od hotelu.

Swissôtel, jedna z najbardziej znanych szwajcarskich marek na świecie, stała się synonimem szwajcarskiej gościnności i wszystkiego, co kochamy w Szwajcarii – obsługi, stylu i niezawodności. Z ponad 30 lokalizacjami na całym świecie, marka Swissôtel oznacza witalność, zrównoważony rozwój, wysoką jakość i gwarancję wyjątkowej atmosfery, w której goście mogą się zrelaksować i nabrać sił. Szanowany za inteligentny projekt, jakość wykonania i przemyślane podejście do zrównoważonego rozwoju, Swissôtel zapewnia swoim gościom spokój ducha, aby odkrywać świat, odkrywać prawdziwe piękno życia i żyć pełnią życia.

źródło: Bgtourism.bg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *