W TVP płacono komentatorom. Na liście płac Jan Pietrzak i Jacek Karnowski

TVP
TVP
Fot. Wikipedia

Telewizyjna Agencja Informacyjna płaciła kilkunastu komentatorom za wypowiedzi do audycji informacyjnych i publicystycznych.

Poseł KO Krzysztof Brejza wystąpił do Telewizji Polskiej z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej na temat wynagrodzeń komentatorów TVP. Z odpowiedzi zespołu informacji publicznej TVP wynika, że do 20 grudnia ubiegłego roku w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej “istniał system wynagradzania komentatorów udzielających wypowiedzi do audycji informacyjnych i publicystycznych, zarówno w studiu, jak i poza nim”.

System obowiązujący w TVP zakładał płacenie za jednorazowe wypowiedzi (500 zł), jak i na zasadzie ryczałtu za komentarze w danym okresie.

„W przypadku umów ryczałtowych najwyższy pułap wynagrodzenia zapisanego w umowie, której przedmiotem był autorski komentarz do audycji publicystycznych, wynosił 298 890 zł brutto (umowa miała obowiązywać cały 2023 rok)” – czytamy w odpowiedzi od TVP, jaka otrzymał poseł Krzysztof Brejza.

TVP podaje, że na liście opłaconych komentatorów byli: Jacek i Michał Karnowscy, Adrian Stankowski, Jerzy Jachowicz, Elżbieta Królikowska-Avis, Piotr Grzybowski, Paweł Piekarczyk, Miłosz Manastarski, Marek Formela, Karol Gaca, Jacek Wrona, Maciej Gnatowski, Anna Derewienko, Marian Kowalewski, Jan Pietrzak, Piotr Nisztor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *