Wakacje z Chopinem

Ośrodek Chopinowski w SzafarniW każdą niedzielę od 2 lipca do 13 sierpnia Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza o godzinie 12.15 na recital chopinowski. Podczas pierwszego koncertu cyklu „Wakacje z Chopinem” na estradzie ośrodka wystąpią Federica Stellini z Włoch i Klaus Maurer ze Szwajcarii.

W wykonaniu pianistki i skrzypka zabrzmią utwory Chopina: Walc As-dur op. 69 nr 1, Walc h-moll op. 69 nr 2, Ballada f-moll op. 52, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22.

Wariacje D-dur na temat pieśni T. Moore’a według włoskich melodii ludowych na 4 ręce.

Podczas siedmiu koncertów rozbrzmiewać będzie przede wszystkim muzyka Chopina oraz znanych polskich kompozytorów. Zagrają artyści z Polski i z zagranicy. Recitale połączone będą z odczytaniem fragmentów Kuriera Szafarskiego, listów kompozytora, pisanych w formie gazety. Będzie to bezpośrednie nawiązanie do pobytu nastoletniego kompozytora na ziemi dobrzyńskiej. Koncerty stanowią okazję do poznania historycznych szczegółów, anegdot, ciekawostek z pobytu Fryderyka Chopina w Szafarni. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Plan recitali:

  • 9 lipca wystąpią Małgorzata i Andrzej Janaszek,
  • 16 lipca wystąpi Anthony Adkins,
  • 23 lipca wystąpi Bartłomiej Weznar,
  • 30 lipca wystąpi Maria Murawska,
  • 6 sierpnia wystąpi Takayuki Hirata,
  • 13 sierpnia wystąpią laureaci tegorocznego Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży Marta Papojan, Rio Ueyama i Marek Michał Kąkol.

Projekt „Wakacje z Chopinem” jest współfinansowany przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej na stronie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *