Walka z dezinformacją w mediach. Narodziny dziesięcioraczków w RPA to fake news

Gosiame Thamara Sithole. która rzekomo urodziła dziesięcioraczki
Gosiame Thamara Sithole. która rzekomo urodziła dziesięcioraczki
Fot. https://www.youtube.com/watch?v=9rxvhLdbagk

Informacja o tym, że 37-letnia Gosiame Thamara Sithole z Afryki urodziła dziesięcioraczki okazała się nieprawdziwa. Dziennikarz „Pretoria News” musiał przeprosić.

Historia pojawiła się w „Pretoria News”, a następnie została opisana między innymi przez brytyjskie media: BBC, i „The Sun”. Gdyby historia okazała się prawdziwa, urodzenie za jednym razem dziesięciorga dzieci stanowiłoby światowy rekord.

Jak najpierw donosiło „The Sun”, Gosiame Thamara Sithole urodziła dziesięcioraczki, ale jak do tej pory nikt ich nie widział, także mąż kobiety, co początkowo argumentowano ograniczeniami związanymi z pandemią. Ojciec w rozmowie z brytyjskim dziennikiem deklarował, że został ojcem siedmiu synów i trzech córek. Jednak mężczyzna zaczął podejrzewać mistyfikację, ponieważ kobieta ukrywała przed nim miejsce pobytu dzieci, a żaden państwowy ani prywatny szpital nie potwierdził, by miał taką pacjentkę. Okazało się, że kobieta ma zaburzenia psychiczne.

23 czerwca BBC poinformowało o wynikach oficjalnego dochodzenia. Testy medyczne wykazały, że Gosiame Thamara Sithole w ostatnim czasie nie była w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *