Warszawa Uskrzydla: ptasie budki czekają na lokatorów

Warszawa Uskrzydla

Warszawa Uskrzydla

Ostatni dzień wakacji  dobrze się zaczął dla naszych skrzydlatych sąsiadów. W poniedziałkowy poranek Ogród Botaniczny PAN był gospodarzem akcji wieszania kolejnych budek lęgowych ze znakiem Warszawa Uskrzydla. To jeden z efektów współpracy  Warszawskiej Izby Gospodarczej, Zarządu Transportu Miejskiego, Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz Kamiljańskiej Misji Pomocy Społecznej.

Budki zawisły na starannie wybranych drzewach, usytuowanych w najdogodniejszych dla ptaków lokalizacjach. Pod czujnym okiem Fatimy Hayati i Sławomira Kasjaniuka z Warszawskiej Grupy Lokalnej z OTOP, pracownicy ogrodu wieszali kolejne ptasie domki. Łącznie w ogrodzie botanicznym PAN zawiśnie 50 nowych ptasich rezydencji, a o ich zasiedleniu przekonamy się wczesną wiosną. Poza dokumentacją fotograficzną powstanie także film edukacyjny, który będzie opublikowany między innymi na stronie warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego.

Koniec lata to także dobry czas na wieszanie budek lęgowych. Przez jesień i zimę będą mogły w nich mieszkać młode ptaki, pierwszy raz zimujące w Polsce. Będą mieć także czas na przyzwyczajenie się do nowych lokalizacji. Dzięki temu wczesną wiosną, gdy rozpocznie się okres lęgowy, nie będziemy zakłócać spokoju ptasim randkowiczom.

Więcej o projekcie Warszawa Uskrzydla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *