Warsztaty dla dziennikarzy: Prasowa Akademia Pieniądza

PAP

PAP

Warsztat dziennikarza ekonomicznego, ekonomia w pigułce oraz relacje państwa z gospodarką – to tematy specjalnego warsztatu szkoleniowego Prasowej Akademii Pieniądza, który odbędzie się 15 kwietnia br. w Centrum Prasowym PAP w Warszawie, przy ul. Brackiej 6/8.

Bezpłatny warsztat dedykowany dziennikarzom i blogerom interesującym się ekonomią i gospodarką rozpocznie się o godz. 9 rano. Pierwszą część poświęconą gospodarce i finansom poprowadzi dr Piotr Maszczyk z SGH. Z kolei zajęcia warsztatowe z dziennikarstwa ekonomicznego poprowadzi redaktor Wojciech Kaźmierczak z PAP.

Zajęcia potrwają ok. 4-5 godzin. Zapewniamy przerwy kawowe i obiad.

Warsztat jest elementem szkolenia Prasowa Akademia Pieniądza realizowanego przez PAP we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Uczestnicy, którzy wezmą udział w szkoleniu oraz zaliczą komplet testów online dostępnych na www.pap21.pl otrzymają certyfikat „złoty” potwierdzający ukończenie Prasowej Akademii Pieniądza. Osoby, które zaliczą same testy online otrzymają certyfikat „srebrny”.

Prasowa Akademia Pieniądza to szkolenie dla dziennikarzy zainteresowanych tematyką ekonomiczną. Celem projektu realizowanego przez PAP we współpracy z NBP jest poszerzenie i uaktualnienie wiedzy ekonomicznej i podniesienie umiejętności warsztatowych w zakresie dziennikarstwa gospodarczego. Projekt, oprócz części warsztatowej, składa się z 10 wykładów e-learningowych dostępnych bezpłatnie po zarejestrowaniu na stronie www.pap21.pl.

Program tematyczny Prasowej Akademii Pieniądza, II edycja:

  1. „Ekonomia w pigułce – wprowadzenie nie tylko dla początkujących”
  2. „Państwo, a gospodarka”
  3. „Warsztat dziennikarza ekonomicznego”
  4. „Demografia, jako wyzwanie dla Polski i świata”
  5. „Podatki w gospodarce”
  6. „Czego nas uczą ekonomiczni nobliści?”
  7. „Zamykanie się gospodarek a globalizacja”
  8. „Rewolucja cyfrowa a gospodarka”
  9. „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy – fikcja czy cel do osiągnięcia”
  10. „Rola NBP w równoważeniu sytuacji finansowej państwa”

(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *