Wernisaż wystawy „Holodomor. Genocide 32/33”

Holodomor. Genocide 32/33
Holodomor. Genocide 32/33
Fot. Olena Riabinska / Facebook @ Nizio Galeria

28 listopada w Galerii Nizio odbył się wernisaż wystawy współczesnej sztuki ukraińskiej pt. „Holodomor. Genocide 32/33”.

W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział ambasadorzy i attaché kulturalni, przedstawiciele instytucji rządowych, samorządowych i organizacji ukraińskich.

– Ta wystawa opowiada o bólu i żalu. Jest też o złu, które nigdy nie zostało należycie ukarane. Bezkarność zabija ponownie – powiedział Ambasador Ukrainy w Polsce Vasyl Zvarych.

– Od 20 lat Galeria jest miejscem spotkań, debat i prezentacji idei, często trudnych. Przez ten czas pielęgnowałem przekonanie, że sztuka jest integralnym elementem ludzkiego doświadczenia. Że pomaga nam zrozumieć świat i odnaleźć w nim własne miejsce. Są jednak tragedie, których nie sposób zrozumieć – takie jak Wielki Głód czy obecna wojna w Ukrainie – mówił podczas otwarcia Mirosław Nizio, założyciel Galerii.

Wystawę można oglądać do końca roku w środy (w godzinach 15-17), czwartki (10-16) i piątki (10-16). W przypadku innych dni, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (www.galerianizio.com.pl).

Zapraszamy do obejżenia relacji z wernisażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *