WF możliwy dzięki e-platformie

Alternatywne lekcje WF

Alternatywne lekcje WF

Polski Komitet Olimpijski objął patronat nad nową odsłoną projektu Kinder Joy of moving Alternatywne lekcje WF, realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek. Jego dotychczasowa formuła – stacjonarne zajęcia sportowe w szkołach podstawowych – zostały z uwagi na pandemię koronawirusa przeniesione do internetu.

– E-platforma jest miejscem, w którym pokazujemy dzieciom, jak bawić się sportem – mówi była lekkoatletka, czterokrotna olimpijka i medalistka mistrzostw świata Monika Pyrek. To miejsce spotkań online, baza wiedzy, motywacji i inspiracji. To połączenie sportu, zabawy i edukacji w jednym.

E-platforma jest interaktywna, otwarta, darmowa – każdy może z niej korzystać w sposób nieograniczony. Są na niej dostępne sportowe materiały video, podcasty, konkursy i quizy, również aktywujące i sprawnościowe. To skarbnica wiedzy – w tym także z zakresu tematyki olimpijskiej – praktycznych wskazówek, ale też ogrom motywacji i inspiracji w różnej formie. – Wszystko po to, żeby dotrzeć do odbiorców z każdej strony: do jednych może łatwiej dotrze dźwięk, do drugich obraz, do reszty tekst – podkreślają autorzy.

E-platforma to też wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom nauczycieli, którzy szukają narzędzi do kreatywnego działania z dziećmi i młodzieżą. Co ważne, nie kładzie się tu dużego nacisku na rywalizację – a na rozwój osobisty młodych ludzi. Dla nich sport może stać się źródłem radości i zabawy, sposobem na odstresowanie się, zbudowanie relacji z rówieśnikami oraz pewności siebie. Także rodzice znajdą tu sposoby  na wspólne spędzanie czasu ze swoimi dziećmi oraz sprawdzenie, jak zachowują się w rożnych sytuacjach.

Projekt Alternatywne Lekcje WF e-platforma wpisuje się w misję edukacji olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Każda forma wsparcia naszych grup odbiorców
w sytuacji nauczania zdalnego bądź hybrydowego jest przyjmowana z dużym entuzjazmem.

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *