Wielkanoc w Ziemi Świętej

Wyjątkowy Wyjazd. Wyjątkowy Czas. Wyjątkowa Ziemia.

Zapraszamy na wyprawę do Ziemi Świętej.  Betlejem, Jerozolima fascynują zawsze, a w Wielkanoc wyjątkowo.

Wyjazd polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi. Chrzest nad rzeką Jordan będzie wyjątkowym przeżyciem.

Ramowy program:

 • 9 kwietnia – przylot
 • 10 kwietnia – Betlejem, Jerozolima
 • 11 kwietnia – Jerozolima i okolice
 • 12 kwietnia – miejsce chrztu nad rzeką Jordan, Masada, Morze Martwe, Jerycho, Jerozolima
 • 13 kwietnia – dzień wolny lub fakultatywnie wyjazd do Galilei
 • 14 kwietnia – Haifa – Tel Aviv po południu powrót

Zainteresowanych udziałem prosimy o zgłoszenia on-line:
http://coccinella.szef.co/formularze/ziemiaswieta2020

Komentarze

  1. Wstępne koszty są podane w formularzu akredytacyjnym. Prosimy zatem kliknąć w link, by się z nimi zapoznać.

 1. Prezesie Marku, 4 razy byłam w Izraelu z SPM, w tym raz w porze Wielkanocy, z moją Julią. Była to najpiękniejsza Wielkanoc, jak oceniła Julia, najbardziej duchowo przeżyta – także dzięki inteligentnym księżom, którzy nam wtedy towarzyszyli. Tym razem zabieram rodzinę z wnuczątkami; ochrzcimy te moje amsterdamskie w Jordanie. Marek rozpoczął tradycję chrzcin (Wiktoria). To my też… Bilety zakupione. Parę osób jeszcze się waha, bo „będą tłumy” – w telewizji pokazywali. Dobrze, że nie oglądam telewizji.

 2. Tereso, dziękuję za słowa zachęty. Może będą tam „tłumy”, lecz można tak program pobytu ustawić czasowo, aby przez te kilka dni być tam, gdzie w Wielkanoc – akurat w Ziemi Świętej – warto przeżyć (nawet w „tłumie”). Trzeba się spieszyć z zakupem biletów, gdyż każdego dnia ceny rosną. Kilka dni temu za 1 bilet lotniczy Wizz Air kosztował – ok. 600 zł (w dwie strony, z jednym dodatkowym bagażem na pokładzie w oszczędnej wersji). A dzisiaj jest już to kwota 734 zł (za wszystko). Nie jest to drogo, w porównaniu z LOT-em, ale trzeba się spieszyć. Zatem warto czym prędzej zapisać się i – co ważne – uzyskać z SPM POTWIERDZENIE (aby nie kupować biletów na ten termin 9.04 wylot i 14.04 powrót bez gwarancji, że organizatorzy mają dla wszystkich załatwione miejsca hotelowe oraz transport).

 3. Szykuje się ciekawa wyprawa do Ziemi Świętej. I to w tak ciekawym terminie – w Wielkim Tygodniu. Być tam w tym czasie to okazja. Gratulacje dla organizatorów.

 4. Nie ma lepszego terminu na Jerozolime niz Wlasnie Wielkanoc, bylem i jade ponownie, bez wzgledu na „tlumy”

 5. Super wyprawa. Sprawdzałem są jeszcze bilety, w przyzwoitej cenie, w tym okresie liniami wizz air Hotel w Betlejem – ma dobre opinie i jest 10 min. od centrum (Bazyliki Narodzenia). Jeden pełny dzień na Galileę to może trochę mało, lecz można tym objazdem wiele zobaczyć: Nazaret, Kana, Góra Błogosławieństw, Kafarnaum, Jezioro Galilejskie (może tam jakiś mały lunch z tradycyjną rybą św. Piotra). Na mały rejsik statkiem – żelazny punkt pielgrzymek – zapewne nie będzie czasu, podobnie jak na wjazd taxi na Górę Tabor (na to trzeba wykroić dodatkowy dzień…). Jednakże w tym programie jest sporo czasu w Jerozolimie, a to czas szczególny – Wielkanoc, więc zapowiada się super wyprawa. Wylot jest we wtorek pod wieczór, więc jest jeszcze sporo czasu, po wyjeździe rano z hotelu, na zwiedzenie Hajfy (nad Morzem Śródziemnym) i zapewne kościółka Stella Maris na Górze Karmel. Tak mi się ta wyprawa układa, nie wiem co zaproponuje Główny Organizator,,lecz – jak Go znamy – będzie OK!

 6. Czy są jeszcze miejsca bo zapowiada się bardzo ciekawy wypad akurat w Wielkanoc do Ziemi Świętej. Pan Marek zorganizował kiedyś wyjazd w okresie Bożego Narodzenia i była to bardzo udana wyprawa. Teraz za niezbyt wysoka cenę można przeżyć święta w miejscu szczególnym. Jak wynika z wizzair są na 9 kwietnia miejsca wiec chyba trzeba szybko się wpisać na żelazna listę. Zatem może do zobaczenia.

 7. Na początku zgłoszeń tzw. Koszty dodatkowe na miejscu wynosiły 50 euro. Teraz kwota urosła do 70 euro! Czy to pomyłka czy rosnące koszty?

 8. Czy w związku z wirusem i ograniczeniami w strefie Izraela, m.in. izolacją Betlejem ta wyprawa dojdzie do skutku? Co z biletami już wykupionymi w Wizz air na 9 kwietnia? Czy będzie podstawa do zwrotu za bilety,. nawet gdy np. loty nie będą odwołane lecz nasz wyjazd nie dojdzie do skutku, gdyż do hotelu w Betlejem nie będzie dostępu. Czy organizatorzy maja jakieś alternatywne propozycje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *