Właściciel Facebooka zablokuje treści informacyjne w Kanadzie?

Loga Facebook i Meta
Loga Facebook i Meta
Fot. Unsplash

Meta Platforms, właściciel serwisów Facebook, Instagram i WhatsApp, zakończy udostępnianie treści informacyjnych dla Kanadyjczyków, jeśli krajowa ustawa o wiadomościach online przejdzie w obecnej formie.

Zgodnie z projektem „Ustawy o wiadomościach online” lub ustawy Izby Gmin C-18, wprowadzonym w kwietniu ubiegłego roku, platformy takie jak Meta i Google Alphabet będą zmuszone do negocjowania umów handlowych i płacenia wydawcom wiadomości za ich treści.

„Ramy prawne zmuszające nas do płacenia za linki lub treści, których nie publikujemy i nie będące powodem, dla którego ogromna większość ludzi korzysta z naszych platform, nie są ani trwałe, ani wykonalne” – powiedział rzecznik Meta, tłumacząc, czemu koncern chce zawiesić udostępnianie wiadomości w Kanadzie.

Kanadyjska branża mediów informacyjnych zwróciła się do rządu o zwiększenie regulacji obejmujących firmy technologiczne, aby umożliwić branży odrobienie strat finansowych, które poniosła w latach, gdy giganci technologiczni, tacy jak Google i Meta, czerpali większość zysków z rynku reklamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *