Właściciel Onetu zapowiedział zwolnienia grupowe i mniej pracy zdalnej

Onet.pl
Onet.pl
Fot. screen/13.10.2022 r./onet.pl

Polska Zarząd Ringier Axel Springer Polska zapowiedział zwolnienia grupowe, likwidację papierowego magazynu „Auto Świat” czy serwisu Literia.pl. Zmieni się także tryb pracy. 

„Postępujące spowolnienie rynku i drastyczny wzrost kosztów” – takie przyczyny zarząd Ringier Axel Springer Polska podaje, uzasadniając zwolnienia grupowe, które mają dotyczyć w sumie 8 proc. pracowników firmy.

Ponadto, z powodu wzrostu cen energii i papieru od stycznia 2023 roku nie będzie ukazywało się papierowe wydanie tygodnika „Auto Świat”. Z końcem grudnia zostaną zamknięte serwisy Vod.pl i Literia.pl, a „Przegląd Sportowy” od przyszłego roku będzie ukazywał się tylko dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki).

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, zmienią się również zasady pracy hybrydowej dla osób, które pozostaną w firmie. Od stycznia 2023 r. pracownicy firmy powinni przychodzić do biura co najmniej dwa razy w tygodniu między wtorkiem a czwartkiem. Modyfikację modelu pracy RASP tłumaczy chęcią większej integracji zespołów.

Na koniec 2021 .r liczba pracowników etatowych RASP wyniosła 1 261, do tego dochodzą osoby zatrudnione na innego typu umowach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *