„Wody skażone trotylem” rewelacją Festiwalu Sztuki Faktu

Festiwal Sztuki Faktu

Reportaż Łukasza Rucińskiego i Macieja Dudy ”Wody skażone trotylem”, wyemitowany w „Superwizjerze” TVN, zdobył Grand Prix VI Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu.

Pierwsze miejsce w festiwalowym konkursie jury przyznało Monice Meleń z TVP 3 Kraków za reportaż ”Film dla Stasia”, drugie zajęła – Monika Góralewska z ”Superwizjera” za film „Rafatus i Marlenka”, a trzecie – Krzysztof Glondys z TVP 3 Katowice za reportaż „Obrazek Nikodema”.

Wyróżnienia otrzymali: Marek Sygacz z Polsat News za reportaż „Rakka” oraz współpracownik TV Biełsat Maksim Shved za ”Coś w rodzaju tatuażu”.

Jury konkursowe w składzie: prof. Andrzej Sapija, Anna Kwiatkowska, Marek Miller i Barbara Paciorkowska przyznało także dwie nagrody honorowe festiwalu dla Szymona Jadczaka z ”Superwizjera” za film ”Piłka nożna i gangsterzy” oraz TVP3 Katowice (”Kopalnia reportażu”) za wspieranie i rozwój reportażu regionalnego.

Wyróżnienie specjalne festiwalu za debiut reporterski otrzymała Justyna Bącal-Ławińska za produkcję pt. ”Dom”, którą współtworzyła wraz z Aleksandrą Ceglarską, Martą Szablewską, Maciejem Fornalem oraz Adamem Wróblem.

Z kolei TVP Historia przyznano nagrodę specjalną Festiwalu Sztuki Faktu w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Trwający od 22 do 24 listopada Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu został zorganizowany przez Miasto Toruń oraz Toruńską Agendę Kulturalną.

źródło: TAK
foto: Wojciech Szabelski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *