Wręczono nagrody Press Club Polska

Wręczono nagrody Press Club Polska
Wręczono nagrody Press Club Polska
Fot. Press Club Polska (facebook.com/PressClubPolska)

We wtorek wieczorem Press Club Polska rozdał swoje nagrody. Poznaliśmy laureatów Nagrody im. Dariusza Fikusa, Nagrody Wolności Słowa, Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego oraz Nagrody Specjalnej. Drugi raz wręczono też Nagrodę im. Jarosława Ziętary. Galę zainaugurował redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk, który mówił m.in. o wyzwaniach, jakie stoją przed współczesnymi mediami.

Jako pierwsza została wręczona Nagroda im. Dariusza Fikusa. To wyróżnienie za dziennikarstwo najwyższej próby. Jest przyznawana corocznie za tekstowy materiał dziennikarski, opublikowany drukiem w prasie lub w internecie w roku poprzednim.

Zwycięzcami okazali się Tatiana Kolesnychenko i Maciej Stanik za cykl reportaży z Ukrainy, opublikowany w Wirtualnej Polsce.

Wśród finalistów tej nagrody był także dziennikarz Onetu Andrzej Stankiewicz, który został doceniony za publikację „Wawrzyk, Bollywood i specsłużby USA. Ujawniamy kulisy afery wizowej”.

Wręczono również Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska. Laureatem został Marek Szymaniak za tekst „Kup teraz, zapłać później. Odroczone płatności biją rekordy popularności, lecz ten zakupowy raj bywa bagnem” w Magazynie Spider’sWeb.

Katarzyna Włodkowska otrzymała Nagrodę im. Jarosława Ziętary za cykl publikacji: W redakcji Andrzeja Skworza. „Odliczam. Aż się rozryczysz i wyjdziesz” oraz „Przemiany nie było. Po publikacji reportażu o pracy w redakcji Andrzeja Skworza” w Dużym Formacie.

Nagrodą Wolności Słowa Międzynarodowej Press Clubów uhonorowana została organizacja Opór informacyjny, która działa w Ukrainie.

Rada Press Club Polska przyznała Nagrodę Specjalną Press Club Polska Mariuszowi Szmidce i Krzysztofowi Zyzikowi, twórcom niezależnych regionalnych redakcji.

źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *