Wydawca „Nie” składa zawiadomienie do UOKiK na Pocztę Polską i Orlen

Okładka tygodnika "Nie"

Okładka tygodnika "Nie"

Spółka Urma, wydawca tygodnika „Nie” złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomienie „o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przez Orlen i Pocztę Polską.

Chodzi o wydanie tygodnika „Nie”, na okładce którego widniał Jan Paweł II z krucyfiksem, do którego przybita jest lalka. Najpierw ze sprzedaży w poprzedni poniedziałek wycofała numer Poczta Polska. „Bardzo proszę o pilne zdjęcie z ekspozycji tego wydawnictwa do czasu wycofania tego nr-u przez Garmond Press (poniedziałek, najpóźniej wtorek – 13-14.03 br.) – przekażę Państwu informację w tym temacie” – miał pisać w opublikowanym w mediach społecznościowych „Nie” okólniku Dariusz Zieliński z Poczty Polskiej.

Dzień później prezes Orlenu Daniel Obajtek wycofał numer „Nie” z punktów sprzedaży koncernu. „Przekracza wszelkie granice” – stwierdził Daniel Obajtek.

Teraz Urma podejmuje zapowiadane kroki prawne. – Dzisiaj składamy zawiadomienie do UOKiK – zapowiedziała w środę rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marta Miecińska, prezeska spółki. – Zawiadamiamy o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przez Orlen i przez Pocztę Polską – dodała.

Na okładce kolejnego wydania tygodnika, które ukazało się w ostatni piątek, znalazł się jedynie napis „Nie lękamy się”. Podobnie jak poprzednia, okładka utrzymana jest w fioletowych barwach (stroje w tym kolorze noszą biskupi). Ten numer trafił do sprzedaży na stacjach Orlenu, ale, jak dodawała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Miecińska, prawdopodobnie nie jest dostępny w placówkach Poczty Polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *