Wykład o bezpieczeństwie osób 60+

Stop Manipulacji

Stop Manipulacji

Zapraszamy do udziału w wykładzie o bezpieczeństwie osób 60+, zorganizowanym w ramach kampanii „Stop manipulacji – nie daj się oszukać”.

Wykład odbędzie się już 17 listopada o godzinie 13:00 w Krakowie w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku – Kolegium Śląskie, al. Mickiewicza 3, sala 30.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Celem wykładu jest zwiększenie świadomości w temacie zagrożenia różnego typu oszustwami wśród osób starszych. W ten sposób, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora przestrzega seniorów przed manipulatorami i informuje jak nie da się oszukać. Tylko w przeciągu dwóch lat, oszuści wymyślili ponad 50 różnych modyfikacji technik manipulacyjnych i oszustw.

Link do zapowiedzi na naszym profilu na Facebooku

Link do zapowiedzi na naszej stronie internetowej Głosu Seniora

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Stop Manipulacji

O kampanii: Kampania Stop Manipulacji – nie daj się oszukać! ma za zadanie zwiększenie świadomości konsumentów. Jej głównym celem jest edukacja w obszarze oszczędności, ekonomii, praw konsumenta, manipulacyjnych technik sprzedaży i bezpieczeństwa. Projekt skierowany jest do seniorów, którzy są głównymi adresatami pokazów oraz prezentacji. Goście zapraszani na tego typu spotkania (pokazy, prezentacje, bezpłatne badania) nie są właściwie informowani o celu handlowym, bywają wprowadzani w błąd co do właściwości produktów. W trakcie spotkań bywa wywierana presja i wątpliwy etycznie nacisk na potencjalnych klientów (np. poprzez odwoływanie się do odpowiedzialności za zdrowie i życie rodziny). Klienci po zakupie nie otrzymują wszystkich dokumentów ani nie są informowani o swoich prawach, w szczególności o prawie do odstąpienia od umowy. Zwracamy się również do samorządów oraz przedstawicieli branży hotelarskiej, aby zrezygnowali z wynajmowania swoich powierzchni pod prezentacje sprzedażowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *